wtorek, 5 maja 2020

Unikatowe Recenzje - Film Pink

Unikatowe Recenzje FilmoweNie jest to jakaś nowość filmowa, ale chyba już każdy wie o moich ogromnych zaległościach jeśli chodzi o ten temat. Nad czym strasznie ubolewam, ale się nie poddaje! Nadrabiam cały czas kolejne pozycje filmowe i wciąż wierzę w to, że uda mi się do końca tego roku, jednak te 50 filmów Bollywood zobaczyć. Na razie całkiem nieźle mi idzie, ponieważ to drugi film, który udało mi się obejrzeć w tym roku. Całkiem dobry wynik.

Co więcej, ten konkretny film znalazłam poszukując całkiem innego. Nie powiem teraz jakiego. Domyślisz się lub wpadniesz na jego unikatową recenzję innym razem. Można powiedzieć, że praktycznie przez przypadek lub odwrotnie to było moim przeznaczeniem, by go zobaczyć. Tak wiem, że prawdopodobnie wszyscy już go widzieli, tak jak i wiele innych filmów, które jeszcze na mnie czekają. Jednak jeśli ktoś go jeszcze nie widział albo rozważa powtórkę z rozrywki, to może akuart właśnie tobie przyda się moja opinia na jego temat.


Informacje o filmie z płyty DVD lub Internetu:

Pink (2016)

2godz.16 min.

Ofiara napaści seksualnej zostaje oskarżona o próbę zabicia gwałciciela. W jej obronie staje emerytowany prawnik, gotów rzucić wyzwanie indyjskiej kulturze gwałtu.

Reżyseria: Aniruddha Roy Chowdhury

Scenariusz: Ritesh Shah

Gatunek: Dramat/Thriller

Produkcja: Indie

Premiera: 16 września 2016 (świat)

Nagrody: LINK

Obsada: Amitabh Bachchan (Deepak Sehgal), Taapsee Pannu (Minal Arora), Kirtki Kulhari (Falak Ali), Andrea Tariang (Andrea), Piyush Mishra (Prashant Mehra), Angad Bedi (Rajveer Singh), Vijay Varma (Ankit Malhotra), Raashul Tandon (Dumpy/Raunak Anand)

Reszta Obsady: LINKMoja Unikatowa Recenzja


O czym jest film?

Film opowiada historię dziewczyny, która zostaje oskarżona o próbę morderstwa swojego oprawcy. Jednak czy sprawca faktycznie nim był, a może to ona faktycznie próbowała go zabić? Do samego końca nie jest to takie jasne i oczywiste przez co film od samego początku, aż do zakończenia trzyma nas w napięciu.


Fabuła:

Fabuła filmu jest niesamowicie, genialna, a cały film tak poprowadzony, że trzyma widza w napięciu do samego końca.  Poruszany jest w nim bardzo ważny temat w indyjskim społeczeństwie, ale nie tylko. Dlatego, że temat "kultury gwałtu" oraz sterotypów narosłych wokół molestowania seksualnego, a także tego jak powinny wyglądać i zachowywać się kobiety  jest aktualny praktycznie na całym świecie. W każdym razie na pewno nie jest obcy dla nas Europejczyków.

Obsada:

Wszyscy aktorzy spisali się na złoty medal, jeśli chodzi o ten film. Łącznie z postaciami drugo i trzecio planowymi oraz pobocznymi. Niezawodny Ambitach Bachan jako Deepak Senegal w roli emerytowanego prawnika był znakomity.

Natomiast największe oklaski oraz uznanie należy się trójce wspaniałych aktorek, odgrywających  w filmie role współlokatorek i przyjaciółek. Jedna z nich jest tą oskarżoną o probę morderstwa, jak i trójce fantastycznych chłopaków odgrywających role kumpli, kiedy jednemu z nich stawia się zarzut gwałtu.

Grać czarne charaktery to też wcale niełatwa sprawa. A odgrywać role, takie jak te obecne , które poruszają bardzo ważne społecznnie tematy, ale często są tabu wymagają bardzo dużo odwagi oraz umiejętności aktorskich.Muzyka i efekty specjalne:

Jeśli chodzi o efekty specjalne, to jakoś ich nie widzę albo po prostu powiem tak. Nie znam się na nich za bardzo. W każdym razie uważam, że tu efektem specjalnym może być właśnie muzyka. Sceny powrotu do przeszłych wydarzeń i tego typu sprawy.

Muzyka natomiast idealnie oddaje charakter filmowej historii. Jest dokładnie wpasowana tam gdzie powinna być i dzięki niej mamy pokazane wyraźnie grom emocji, które siedzą w tych historiach i ludziach. Żadne słowa nie potrafią ukazać tego tak dobitnie jak obraz w połączeniu z muzyką.


Czy warto ten film zobaczyć?

Jak zawsze mówię, że zależy od twoich preferencji, nastroju i gustu. Tym razem też to powtórzę, ale zapytam również przewrotnie. To jeszcze tego filmu nie widziałaś/eś?

Jeśli nie to wierz mi, że to wielka strata. Absolutnie polecam każdemu ten film, choć raz w życiu zobaczyć.  Fabuła i poruszane tematy to prawdziwa emocjonalna bomba. Film z przesłaniem i to niejednym. Będzie ciebie trzymał w napięciu do dosłownie ostatniej sekundy. Do tego historia z życia wzięta. Wielu mogłoby znależć się w takiej lub podobnej sytuacji.

Pewnie jakbym chciała się do czegoś w tym filmie przyczepić i znaleźć jakieś jego wady to bym je odnalazła. Niestety tym razem nie będę się dokopywać i ich szukać, gdyż film "Pink" wywarł na mnie tak ogromnie pozytywne wrażenie, że rozpłynęłam się w zachwycie.  Jak widać nie tylko mi się tak bardzo spodobał, gdyż otrzymał on już wiele prestiżowych nagród w różnych kategoriach.

Moim zdaniem warto ten film zobaczyć. Jednak przygotuj się na emocjonalną lawinę. Chusteczki i czekolada lub lody pod ręką to przy tym seansie obowiązek.

Polecam wszystkim, chyba , że jesteś osobą naprawdę  wysokowrażliwą i wiesz o tym, iż nie dasz rady tak drastycznych rzeczy oglądać. Ewentualnie jeśli jesteś lub byłaś osobą wykorzystywaną seksualnie to być może film nie dla ciebie. W takim sensie, że możesz nie mieć ochoty przeżywać tego na nowo wraz z filmowymi bohaterami. Natamiast jeśli jesteś gotów na tą podróż, to ten film daje też siłę i nadzieję.

Czy to był gwałt, molestowanie seksualne? A może to wszystko tylko ściema po to, by ukryć nieudaną próbę morderstwa?  Obrona własna czy zemsta?  Jeśli molestowanie to czy napastnika można zabić? Czy miłość i przyjaźń wszystko przetrwa i wybaczy? Nawet historię taką jak ta? Tego wszystkiego dowiesz się oglądając film "Pink".

Gorąco Polecam. Jestem pewna, że nie pożałujesz i długo nie zapomnisz tego seansu. Włącza też myślenie i empatię. Nic nie wydaję się takie jasne i oczywiste. Musisz zobaczyć na własne oczy.

PS - Dla wszystkich fanów Bollywood:

Ta pozycja jest absoultnie obowiązkowa.
Z serii obowiązkowych klasyków Bollywood.


Gdzie zobaczyć/kupić?

W tym wpisie już wszystko pięknie wyjaśniłam, więc odsyłam cie do niego- Pink-Link


Zwiastun:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: