poniedziałek, 18 maja 2020

Unikatowe Recenzje - Odzyskać Szczęście

Odzyskać Szczęście - Jesteś Moją Muzyką Tom 2Unikatowe Recenzje Książkowe


Oficjalny Opis Książki:

"Małżeństwo z gwiazdą Bollywood wcale nie musi być usłane różami. Przekonuje się o tym Alice, która po kolejnej zdradzie męża postanawia uwolnić się ze swej złotej klatki i zawalczyć o własne szczęście. Jak Alice poradzi sobie sama w obcym kraju? Czy odnajdzie własną życiową drogę?"

„Odzyskać szczęście” to kontynuacja losów Alice oraz Salila Kanvara, postaci znanych z pierwszego tomu, zatytułowanego „Jesteś moją muzyką”.Moja Unikatowa Recenzja:
"Odzyskać Szczęście " - To tom drugi powieści "Jesteś Moją Muzyką", którą miałam okazję już nie tylko przeczytać, ale i dla was zrecenzować. Odnoszę się tutaj do części pierwszej, gdyż te dwie są ze sobą ściśle powiązane. W tej części życie Alice oraz gwiazdora Kanvara przestaje być już romansem rodem z Bollywood, a przemienia się w prawdziwe życie, gdzie o swoje szczęście trzeba zawalczyć.


Na tym zakończę już swój własny opis tej kieszonkowej powieści, gdyż ma ona zaledwie 86 stron. Jest to o wiele mniej treści niż w tomie pierwszym tej historii. Dlatego nie chcę za bardzo wnikać w tą treść. W tym przypadku bardzo łatwo zdradzić nieco za dużo z rozgrywającej się akcji, tym samym pozbawiając ciebie czytelniku niesamowitej możliwości zanurzenia się w tej lekturze i poznania całej historii we własnym zakresie. Podrzucam tobie, więc tutaj link do Unikatowej Recenzji pierwszego tomu Jesteś Moją Muzyką. Tymczasem ja przechodzę już od razu do rzeczy, czyli mojej opinii na temat części drugiej.Czy warto sięgnąć po ten tytuł?


Powtarzam się jak zacięta płyta, ale po prostu nie mogę tego pominąć w żadnej unikatowej recenzji, że to oczywiście zależy od waszego gustu i upodobań. Natomiast od razu mogę powiedzieć, że książka ta nie spodoba się fanom długich powieści oraz wszystkim tym, którzy nie są i nie byli fanami tomu pierwszego, czyli jeśli nie podobało się wam "Jesteś Moją Muzyką" to raczej marne szanse, że "Odzyskać Szczęście" wzbije się tutaj na jakieś wyżyny twojego zachwytu. Dobra wiadomość jest jednak taka, że na tych co wcześniejsza pozycja zrobiła wrażenie, to zachwyceni będą częścią drugą tego dzieła.


Mi osobiście podobały się bardzo obydwie części, ale to właśnie tom drugi zrobił na mnie o wiele lepsze wrażenie. Pomimo tego, że przy pierwszym poleciały łzy to dużo bliższa wydaję mi się historia z "Odzyskać szczęście", ponieważ to w niej naprawiło się to do czego miałam zastrzeżenia przy części pierwszej. Chodzi o to, że historia z tej części jest bardziej życiowa i realistyczna. Takiej właśnie szarej codzienności brakowało mi w "Jesteś Moją Muzyką".

Biorąc teraz obydwie pozycje pod lupę, to jako całość tworzą naprawdę wspaniały duet. A obie książki czyta się za jednym tchem. Polecam tą pozycję serdecznie w szczególności traktując ją jako całość i rozpoczynając swoją przygodę z tomem pierwszym. Wtedy ta kompozycja naprawdę nabiera mocy i sensu oraz przekazuje pozytywne wibracje pełne ciepła i miłości. Nie pozbawiając nas przy tym zarówno elementów Bollywodzkich, jak i zwyczajnych problemów życia codziennego.

Format kieszonkowy tego e-booka jako takiej powieści w pigułce jest bardzo przyjazny wszystkim zabieganym matkom, które bardzo chciałyby czytać, a niestety czas, siły i dzieci im na to nie pozwalają. Tak samo dla wszystkich innych bardzo zajętych ludzi, którzy czytanie odkładają zawsze na później. Myślę, że i u Ciebie takie rozwiązanie się sprawdzi, a jeśli nie to przynajmniej poznasz przepiękną historię i być może odzyskasz tytułowe szczęście razem z Alice? Jak myślisz uda się to wam?

Nina Nirali - Z wykształcenia germanistka, pasjonatka języków obcych. Od lat zawodowo związana ze środowiskiem międzynarodowym, szczególnie z Indiami. Niegdyś żona muzułmanina. Prywatnie wiedzie spokojne życie wraz ze swoim synem oraz adoptowanym psem, Fridą. Autorka popularnych książek z gatunku literatury obyczajowej i kobiecej. Twórczyni serii nowel i powieści, zatytułowanej „IndiaEuroStory”, gdzie ścierają się dwie kultury, hinduska i europejska. Jej najbardziej znane powieści to: "Kiedy znów się spotkamy", "Maharani", "Powiedz, że mnie kochasz" oraz "Oblicza księżyca".

Link do kupienia książki: Odzyskać Szczęście 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: