wtorek, 1 grudnia 2020

Unikatowe Recenzje ‐ Film Kal Ho Naa Hoo

Unikatowe Recenzje Filmowe 


Po latach wróciłam do ponownego oglądania filmu "Kal Ho Naa Ho" (pl. "Gdyby jutra nie było"). Zachęciło mnie do tego to, że niedawno film obchodził swoje 17- lecie, a do tego był to jeden z tych filmów, który oglądaliśmy razem z moim mężem na początku naszej znajomości. W związku z tym, że niedawno go obejrzałam to jestem na bieżąco i mogę podzielić się z wami moimi przemyśleniami na jego temat. 

Informacje o filmie:

"Kal Ho Naa Ho" (2003r.) ‐"Gdyby jutra nie było "

3godz.8min.

"Jeden z najpopularniejszych przebojów Bollywoodu ostatnich lat. Historia trójkąta miłosnego obfitująca w potężną dawkę humoru i melodramatyczne zwroty akcji. Naina ( Preity Zinta) mieszka ze swoją indyjską rodziną w Nowym Jorku. Jej najlepszym przyjacielem jest Rohit (Saif Ali Khan), playboy, nieudacznik. Naina jest życiową pesymistką: nie wierzy w ani miłość, ani związki. Aż do dnia, gdy do domu w sąsiedztwie wprowadza się uroczy Aman (Shah Rukh Khan). Nainę irytuje jego beztroski styl bycia, którym  zaskarbił sobie serca wszystkich okolicznych mieszkańców. Dziewczyna nie wie jednak, że Aman skrywa tajemnicę, która już wkrótce na zawsze odmieni jej życie..."

Reżyseria: Nikhil Advani,Karan Johar , Yash Johar

Gatunek: Komediodramat 

Produkcja: Indie

Obsada: Preity Zinta (Naina Catherine Kapur), Shah Rukh Khan (Aman Mathur), Saif Ali Khan (Rohit Patel), Jaya Bachchan (Jennifer Kapur)

Reszta Obsady: Link


Moja Unikatowa Recenzja:

O czym jest ten film?

Film opowiada historię pewnej rodziny, w której życiu w końcu pojawia się ktoś podobny do anioła stróża i pomaga się im zmierzyć z wszystkimi przeciwnościami losu oraz uczy ich życia na nowo. Jednak sam anioł stróż mierzy się z własnym cierpieniem i bólem. Jest on ciężko chory i zostało mu niewiele czasu zanim jego kres nadejdzie. W międzyczasie anioł stróż zakochuje się w Nainie, czyli dziewczynie z rodziny, której pomagał, a ona w nim. Jednak Aman (anioł stróż) zaprzecza swym uczuciom, gdyż nie chce jej zranić i próbuje swatać ją z jej najlepszym przyjacielem Rohitem.

Fabuła:

Fabuła jest niesamowita i niezwykle interesująca.  Praktycznie od samego początku wciąga.  Jest bardzo dużo wątków komediowych, które nadal nawet po wielu latach potrafią rozbawić do łez. Film jest co prawda smutny i w jakimś sensie tragiczny za to okraszone jest to sporą dawką humoru. W sumie lepszą fabułę bardzo ciężko byłoby wymyślić. 

Obsada:

Obsada spisała się na medal. Wszyscy aktorzy byli naprawdę wspaniali w tym filmie.  Łącznie z dziećmi, jak i postaciami pobocznymi. Niezwykły urok Preity Zinty i Shah Rukh Khana też zrobił swoje.  Myślę, że role do tego filmu był dobrane idealnie, a wszyscy zagrali fantastycznie.

Muzyka i Efekty Specjalne:

Nie bardzo odnajduję tu jakieś efekty specjalne, ale to w sumie nie jest dziwne jak na mnie, gdyż jak zazwyczaj tak i tu przepadłam w historii głównej, fabule, różnych wątkach i bohaterach. Może to coś w stylu specjalnego efektu, kiedy tak po prostu przepadasz i zatapiasz w tej filmowej historii oraz scenerii.

Muzyka z tego filmu jest przepiękna i cudowna, co nie podlega żadnej dyskusji. Wszystkie piosenki są bardzo dopasowane do scen i klimatu filmu. Muzycznie też nic nie dzieje się bez przyczyny i wszystko ma swój logiczny sens. Składankę z tego filmu polecam gorąco z czystym sercem.

Czy warto ten film zobaczyć?

Nie ma innej opcji! Koniecznie trzeba zobaczyć, ponieważ jest to przepiękny film o życiu, miłości, przyjaźni, śmierci i wielu innych rzeczach. W dodatku film z morałem i to niejednym. Taki, który potrafi skłonić nas do refleksji  i przemyśleniami oraz wywołać lawiny łez oraz płaczu. Przy tym samym również potrafi wywołać uśmiech na twarzy i nas rozweselić, rozbawić. To taki jeden  z tych najprawdziwszych komedio dramatów.  Serio w tym filmie mamy romans, komedie, dramat i to bez żadnej ściemy.  Nie dosyć, że to wszystko jest  zorganizowane w taki sposób, że nam nie da się nudzić, a  jest spójne i przejrzyste.

Niestety jedną z największych wad tego filmu jest to, że można się bardzo  podczas oglądania go wzruszyć. Co więcej nie tylko kobiety płaczą podczas tego seansu jak mi wiadomo z pewnych źródeł.  Niektórzy mówią, że ten film potrafi wzruszyć i dotknąć nawet najzatwardzialsze serce. Nie bez powodu przecież nazywany jest klasyką Bollywood.

Najlepszym dowodem na to, że ten film jest warty i godny waszej uwagi jest to, że zarówno ja,
jak i wielu innych do niego powraca. On nawet po latach tak samo bawi i wzrusza, wywołuje te same/podobne emocje jak podczas pierwszego seansu. Taki film, który chcesz zobaczyć jeszcze raz po jakimś czasie lub masz ochotę wrócić do niego po latach. Nie ma chyba lepszej rekomendacji niż to, że masz ochotę na więcej tych samych seansów  z tym cudownym filmem.
Moim zdaniem ten film jest cudowny i nim można się tylko zachwycać. 

PS - Dla wszystkich fanów Bollywood:

Ten tytuł jest dla was absolutnie  obowiązkowy. Jest to jeden z tych nieśmiertelnych klasyków, które choć raz w życiu trzeba zobaczyć. 

Gdzie zobaczyć/kupić?

W tym wpisie już wszystko pięknie opisane, więc odsyłam was do niego -  Link

Zwiastun:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: