wtorek, 20 października 2020

Unikatowe Recenzje ‐ Online Dostee Przyjaźń z Internetu

Unikatowe Recenzje ‐ Online Dostee ‐Przyjaźń z Internetu


Unikatowe Recenzje Książkowe

"Online Dostee ‐ Przyjaźń z Internetu"

Oficjalny Opis Książki:

"Maya to młoda nauczycielka niemieckiego. Jest zwyczajną kobietą po trzydziestce. Na pozór wiedzie ustabilizowane życie singielki, od czasu do czasu, uwikłanej w płytkie, niewiele znaczące związki. Nic nie byłoby w jej życiu nadzwyczajnego, gdyby nie pewna niepozorna, internetowa przyjaźń z byłym uczniem, pochodzącym z Indii. Online Dostee to zaskakująca, pełna wzruszeń historia o uczuciu i namiętności, które nigdy nie powinny być przywołane do rzeczywistości."


Moja Unikatowa Recenzja:

Online Dostee ‐ Przyjaźń z Internetu, to książka, która za mną długo chodziła i w końcu złapała w swoje sidła. Miałam wielką ochotę na przeczytanie czegoś lekkiego, nieobciążającego za bardzo umysłu, co wprawi mnie w dobry nastrój. Jak widać nie miałam tym razem wielkich oczekiwań.  Po prostu zżerała mnie ochota na przeczytanie lekkiego romansu i tyle. Wcale niepotrzebnie odkładałam zamiar przeczytania tej książki z dnia na dzień, gdyż jak się później okazało spełniała i nadal spełnia te moje wcześniej narzucone kryteria.

Nie powiem, że była to lektura łatwa, lekka i przyjemna, ponieważ jej bohaterowie mierzyli się z licznymi życiowymi przeszkodami oraz smutnymi życiowymi okolicznościami. Natomiast książka opowiada historię dwóch wieloletnich przyjaciół z internetu Mayi i Aruna, których jak się później okaże łączy coś więcej niż sama przyjaźń. Koło tego wątku właśnie kręci się cała fabuła tej powieści. Jednak czy wieloletnia internetowa przyjaźń ma szansę przerodzić się w coś więcej? Może lepiej by było, by bohaterowie zostali w tej bezpiecznej strefie przyjaźni tym bardziej, że Arun ma już swoją rodzinę w postaci żony i dzieci? Do tego dwa zupełnie inne światy i niesamowita wybuchowa mieszanka europejskiej kultury z indyjską nie pomagają. Na te pytanie oczywiście odpowiedzi możecie uzyskać zaglądając do książki, ale czy warto do niej zaglądać?


Czy warto sięgnąć po ten tytuł?

Moim  zdaniem to zależy czego szukacie. Jeśli lekkiego romansu z nutą orientu i sprytnie przemyconymi w powieści informacjami o Indiach, czegoś na odstresowanie się i niezbyt przydługiego to idealna pozycja dla was. Ja to wszystko właśnie tu znalazłam, a o to mi w danej chwili chodziło, więc się nie zawiodłam.  Mogę, więc z szczerym sercem polecić ten tytuł wszystkim tym poszukującym tego samego. W "Online Dostee" znajdziecie akurat opis indyjskiego święta dla mężatek Karva Chauth. Co jest również dodatkowym bonusem.

Natomiast jeśli jesteście spragnieni innego rodzaju emocji i raczej wolicie cięższą tematykę oraz grube tomy, a do tego mdli was na samą myśl o zaserwowaniu wam lekkiego, dosyć przewidywalnego romansu to absolutnie odradzam ten tytuł.  Wybór jak zawsze należy do was. Mi osobiście się bardzo podobało, gdyż dostarczyło mi  historię, której szukałam i czas na przyjemny odpoczynek z książką w dłoni oraz tzn. odmóżdżenie się także polecam.

Nina Nirali - Z wykształcenia germanistka, pasjonatka języków obcych. Od lat zawodowo związana ze środowiskiem międzynarodowym, szczególnie z Indiami. Niegdyś żona muzułmanina. Prywatnie wiedzie spokojne życie wraz ze swoim synem oraz adoptowanym psem, Fridą. Autorka popularnych książek z gatunku literatury obyczajowej i kobiecej. Twórczyni serii nowel i powieści, zatytułowanej „IndiaEuroStory”, gdzie ścierają się dwie kultury, hinduska i europejska. Jej najbardziej znane powieści to: "Kiedy znów się spotkamy", "Maharani", "Powiedz, że mnie kochasz" oraz "Oblicza księżyca".

Link do kupienia książki: Kup

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: