wtorek, 27 października 2020

Straszne Historie z Indii

Straszne Historie z Indii 


Jak wszędzie na świecie, w Indiach też mamy mroczne moce, duchy, nawiedzone miejsca i straszne historie. W dodatku straszy tam nas nie byle co, ponieważ jest wiele rodzajów indyjskich duchów, czy jak kto woli nieczystych dusz. Indusi przywiązują wielką wagę do rzeczy niematerialnych, religii oraz ludowych wierzeń, więc oczywistością jest również wiara w siły mroczne, nieczyste, niebezpieczne i straszne.Rodzaje Duchów Poznajmy kilka rodzajów 
Indyskich duchów lub jak wolicie straszydeł. Od razu muszę wspomnieć, że jest ich o wiele więcej i znowu dużo zależy od danego regionu Indii itd. My wymienimy sobie tylko kilka podstawowych, tak dla przykładu skali tych złych mocy, które się tam znajdują i żyją w świadomości tamtejszych mieszkańców bez ustanku. 

Bhoot lub bhuta to słowa używane  w Indiach, które oznaczają ducha. Oprócz tego ogólnego dosyć określenia mamy jeszcze tysiące innych, a oto kilka przykładów:

1. Pishacha ‐ Duch o ciemnym kolorze ze świecącymi, czerwonymi oczami. W indyjskiej mitologii został on stworzony przez Brahma. Te duchy karmią się ludzką energią i doprowadzają ludzi do szaleństwa.

2. Chudali ‐ Duch kobiety, coś w rodzaju czarownicy, chociaż mi osobiście przypomina bardziej wampira. Dlatego, że wysysa krew ze swoich ofiar, którymi naturalnie są mężczyźni.

3.  Daayan ‐ Prawdziwa wampirzyca, która nie tylko wysysa krew ze swoich ofiar, ale przy tym również zjada ich wnętrzności. Ma ona ponoć stopy odwrócone w drugą stronę.

4. Preta i Pretni- Preta to mężczyzna, który popełnił za życia samobójstwo, a Pretni jest kobietą, która zmarła jako panna. Wierzy się, że ta para może dokonać najgorszych rzeczy jakie tylko możesz sobie wyobrazić

5. Dżin ‐Dżiny mogą być dobre lub złe, więc tu zależy na jakiego się trafi.

6. Nishi -Duch, który pojawia się tylko w nocy i wywołuje imię swojej ofiary zawsze dwukrotnie. Jeśli ofiara się odwróci to zniknie.

7. Nieregularne duchy - Duchy najniższej kategorii, mogą one być podobnie jak dżiny złe lub dobre. Niektóre z nich są nawet zabawne, a niektóre niegrzeczne. Ten rodzaj duchów możesz spotkać dosłownie wszędzie. 


Nawiedzone Miejsca Indie są bardzo bogatym krajem jeśli chodzi o duchy, jak widzimy, poznając ich rodzaje. A przecież to zaledwie niewielka cząstka całości. Tak samo jest z miejscami, w których straszy tzn. Nawiedzonym. W Indiach oczywiście praktycznie każdy region ma swoje niedostępne czy też omijane szerokim łukiem miejsca, w których straszy. Znowuż wymienię ich zaledwie kilka z kilku tysięcy.

Najpopularniejsze miejsca w Indiach, które są nawiedzone przez duchy to: 

1. Bhangar Fort w Radżastanie ‐ Jest to miejsce, które zostało uznane za jedno z najbardziej nawiedzonych w całych Indiach. Wiążę się z nim też pewna legenda, która mówi o miłości pewnego księdza do księżniczki Ratnavati zwanej również "klejnotem Radżastanu". Ksiądz planował rzucić na nią urok, aby ona odwzajemniła jego miłość. Niestety książę dowiedział się o jego planie i go zabił. Zanim ksiądz umarł zdążył przekląć/rzucić klątwę na całe miasto. Odważni zostający na noc w tym forcie podobno słyszą kroki i piski kobiety.

2. Shanowar Wada w Pune ‐ Kolejny wielki fort, który w nocy wygląda już wystarczająco strasznie, ale to nic przy słyszanych tam pełnego bólu, krzykach, młodego chłopaka, które są zdecydowanie częstsze i wyraźniejsze w czasie pełni Księżyca.

Zgodnie z legendą to ponoć książę i przyszły następca tronu ‐ Peshwa, który został brutalnie zabity i teraz jako duch krzyczy "kaka mala vacha",  co znaczy wujku, ratuj mnie, a echo jego krzyków roznosi się donośnie po całym forcie.

3. 
Delhi Cantonment w Delhi ‐ Za dnia piękna droga i miejsce, a w nocy niestety nawiedzone. Mówi się, że kobieta duch spaceruje sobie tam i macha do kierowców,  by się zatrzymywali. Wierzy się, że ludzie, którzy dali jej prowadzić auto, zniknęli na zawsze. Natomiast ci, którzy się nie zatrzymali twierdzą, że kobieta weszła przez okno i kontrolowała ich prędkość dopóki nie dotarli, aż do granicy - Delhi Cantonment.


Duch Pracujący Jakby tego było mało to w Indiach duchy nawet się zatrudnia do pracy. Ostatnim takim przykładem jest indyjska wieś Odisha, 
 w której to zatrudniono pewną kobietę po to by przebrała się za ducha i spacerowała sobie w nocy po wsi ‐ tym samym straszyła jej mieszkańców. Wszystko po to by zostali w domu i z niego nie wychodzili, żeby nie rozprzestrzeniać dalej koronki. Takie czasy, a metodę na ducha w tej sytuacji uważa się za innowacyjną. Prawda, że ciekawe?

Na koniec pozostaje tylko pytanie czy się śmiać i nie dać nabrać, czy też jednak powinniśmy się bać? Czy duchy pracujące, czy też nie, ja myślę, że zawsze lepiej na siebie uważać i nie pchać się tam gdzie nas nie chcą. To tylko niewielki wycinek z tych wszystkich 
strasznych historii, które dzieją się w Indiach, jeśli macie ochotę na więcej to dajcie znać. 

Wierzysz w duchy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: