wtorek, 3 marca 2020

Czego Chcą Kobiety z Kareeną Kapoor i Amritą Arorą

O Przyjaźni Między Kobietami


Najlepsze przyjaciółki Karenna Kapoor i Amrita Arora. Ishq 104.8.FM

Dlaczego kobiety potrzebują mieć przyjaciółkę i czy przyjaźń między dwiema kobietami jest lepsza od męskiej przyjaźni?


Specjalnie dla moich kochanych czytelników zwanych również przez mnie czasami pieszczotliwie Bolly-Ludkami przygotowałam tłumaczenie wywiadu radiowego, który przeprowadziła Karenna Kapoor ze swoją najlepszą przyjaciółką Amritą Arorą. 

Jest to wywiad ze sezonu pierwszego, całkiem nowego (jak dla mnie, sezon 1-2019 rok, sezon drugi programu wystartował dopiero w bieżącym roku 2020) programu radiowego:


"What Women Want" (Czego Chcą Kobiety) 

W stacji radiowej Ishq 104.8.FM, prowadzonego przez znaną aktorkę Kareenę Kapoor. Jak już wszystko zostało wyjaśnione to możemy zaczynać opowieść na temat przyjaźni. Nie tylko zobaczymy dwie przyjaciółki razem, ale również dowiemy się co nieco jak ta przyjaźń pomiędzy kobietami naprawdę wygląda oraz jaka powinna być najlepsza przyjaciółka.

Legenda:

Kareena - Niebieski

Amrita - Biały 


Wywiad:

Nazywam się Kareena Kapoor Khan i witam was w programie "What Women Want" (Czego Chcą Kobiety) w radiu Ishq 104.8.FM w najbardziej ekscytującym programie bez przepraszania. Dzisiaj będziemy rozmawiać o przyjaźni pomiędzy kobietami w związku z tym pozwólcie mi przedstawić kogoś kto jest bardzo ważny moim życiu. To nikt inny jak moja najlepsza przyjaciółka Amrita Arora Ladak.

- Cześć, Amu!


- Cześć, Bebo!

- Witaj, w moim pierwszym w życiu programie radiowym.

- Teraz wszycy zobaczą, że mamy podobny gust.

- Wiem!

- Wspaniałe umysły robią podobne rzeczy.

- To był przypadek.

- Tak, oczywiście.

- Powiedz mi, czy my kobiety potrzebujemy przyjaciółek?

- Oczywiście, mam na myśli...

- Jak ważne to jest?

- Komu powierzysz swoje najskrytsze i najciemniejsze sekrety? Oczywiście. Myślę, że Bebo (przyp. jest to nickname Kareeny Kapoor) i ja... dzielimy się wszystkim również z naszymi mężami. Ale to zawsze tam jest ta przyjaciółka, której możesz się całkowicie zwierzyć bez bycia ocenianą.

-Yeah.

- Dokładnie. Kiedy chcesz poznać opinię, ale nie opinię rodziny, chcesz przyjazną opinię. Myślę, że to bardzo ważne dla każdej dziewczyny, aby mieć te zrozumienie lub przyjaciółkę do której może zadzwonić wypłakać się, śmiać się i robić z nią głupoty.

- Yeah. I robić z nią głupoty to najważniejsze.

- Yeah. Powinien być to taki hasztag robić z nią totalne głupoty.

- Hasztag!

- Tak. Bez tego poczucia bycia ocenianą, wiesz. Czy zrobiłam coś głupiego lub czy zrobiłam jakąś głupotę? Bez osądzania.

- Czy uważasz, że więź między dwiema kobietami jest bardziej bliska i silniejsza niż więź między dwoma mężczyznami, którzy są przyjaciółmi? Jak na przykład Shakiel (mąż Amrity) miałby z jego najlepszym przyjacielem lub jaką my mamy? Czy jest między nimi jakaś różnica?

- Tak. Widzę, że dziewczyny mają bardzo... mam na myśli, że to pochodzi z wielu różnych miejsc. Kiedy to dotyczy macierzyństwa i wszystkiego innego pod słońcem od makijażu do poradź mi, jak wychodzę dzisiaj, co powinnam zrobić? Nie pochodzi to z...

- Oni po prostu się tym nie dzielą między sobą.

- Tak. Oni są bardziej jak wiesz...

 - Co tam bracie? 

- Yeah, mają ten braterski kod. I wiesz mają zupełnie inny rodzaj więzi.

- Dobrze.

- Wiesz, chodźmy i zobaczymy jakiś film. My też oczywiście coś takiego mamy. Jednak czuję, że po prostu takie mniejsze rzeczy jak, co dzisiaj ugotowałaś w domu?

- Yeah.

- Wiesz, powiedz mi jak to przyrządzić, daj przepis. Chcę ugotować to samo. Uważam, że taki rodzaj więzi między dziewczynami...

- Dwójka facetów tego nie robi.


- Oni tego nie robią. 

- Jak Amu będziemy mieć dzisiaj tikkis na kolację?

- Yeah. Dokładnie.

- Yeah.

- Te rzeczy się nie wydarzą. Jak... Bebo wyślij mi to z twojego domu, wiesz mam wielką ochotę na to. Myślę, że to jest bardzo...

- Amu, masz kieliszek czerwonego wina?

- Tak, dokładnie.

- Yeah, tak to jest to.

- Myślę, że między dziewczynami nieustannie jest to porozumienie. Nieważne czy dobre, złe lub brzydkie, któremu mężczyznom brakuje.

- Którego mężczyznom brakuje, tak.

- Któremu im brakuje. Po prostu tak myślę, tak.

- Czy czujesz, że kobiety są bardziej krytyczne i oceniające w stosunku do innej kobiety niż mężczyźni?

- Szczerze, myślę, że to się zmienia. Uważam, że wcześniej jedna nawet dwa razy nie pomyślała zanim zaczęła jechać po drugiej kobiecie. Wiesz, komentować na temat wyglądu, najbardziej na temat wyglądu lub pomniejszać ich sukcesy i ściągać w dół. W mojej opinii dzisiaj kobiety są dumne z tego, że wspierają siebie nawzajem. Bardzo dobrze ze sobą współgrają.

- Yeah.

- One są szczęśliwie jeśli jedna z nich osiągnie sukces. Są szczęśliwie kiedy druga ma fajną pracę. Wiesz różne rzeczy, które tam robią  i  po prostu wspierają siebie nawzajem.

- Stoją po swojej stronie.

- Tak. Stoją po swojej stronie. I wspierają siebie nawzajem w stu procentach.

- Co robisz kiedy jedna z twoich najlepszych przyjaciółek jest zazdrosna o drugą najlepszą przyjaciółkę?

- Myślę, że całe w tym jest właśnie piękno, iż zbieramy się wszyscy razem. Ty, wiesz? Nie jest to segregacja lub nie mieć, wiesz... jak na przykład ja spotykam się z tobą to nie mogę spotykać się z nikim innym itd, ponieważ ty jesteś moja najlepszą przyjaciółką. Uważam, że piękno wszystkich naszych przyjaźni to jest właśnie to, że integrujemy się wszyscy razem i tworzymy jeden wielki gang,wiesz.

- Yeah. Znaczy to również łączyć się razem  z ludźmi.

- Tak, oczywiście. Ale jest taki czas kiedy Bebo tworzy nowe przyjaźnie i ja jestem trochę zazdrosna. Po dniu kręcenia lub czegoś. Ja naprawdę lubię tą i tamtą. I myślę sobie, że ona będzie naprawdę wielką szczęściarą. Jestem jak ooooo.

- Tak, zawsze wysyłam tobie wiadomość. Amu zostałaś zastąpiona.

- Tak, zostałaś zastąpiona to standard oczywiście kiedy ja mam inne zobowiązania. Jak to powiedziałaś myślę, że to urocze, ponieważ możemy spotkać swoich innych znajomych.

- Tak, oczywiście.

- Cokolwiek! Mam na myśli, że to jest miłe. Nie ma tam żadnej niezdrowej przestrzenni.

- Tak. Amu powiedz mi jak radzisz sobie z toksycznymi przyjaciółkami?

- Ohh! Myślę, że im bardziej starsza jesteś to nie masz już czasu na takie rzeczy, wiesz. Po prostu chcesz trzymać takich ludzi z dala od twego życia. Nauczyłaś się mówić nie, nauczyłaś mówić się do widzenia. I nauczyłaś się mówić " Przepraszam, ale nie ma już dla ciebie miejsca w moim życiu." Mniej więcej tak...

- Nie ma miejsca na negatywność.

- Wcale, wcale.

- Woah, z jaką prawdziwą powagą o tym mówiłam.

- Tak. Różne odcienie Amu. W porządku, powiedz mi jak macierzyństwo odmieniło twoje przyjaźnie? Nie ze mną, ponieważ ja również jestem matką, ale z przyjaciółkami, które prawdopodobnie nimi nie są...

- Oh, Myślę, tak.


- Z tymi, które nie mają dzieci.

- Definitywnie uważam, że to się zmieniło. Cała ta perspektywa bycia matką była zupełnie inna przed tym zanim sama zostaniesz matką, wiesz. Nigdy nie miałam tak naprawdę cierpliwości do przyjaciół, którzy mieli dzieci. Myślałam sobie, ooo co ja tutaj robię? Jednak ta cała perspektywa się całkowicie zmieniła kiedy zostałam matką. Daje tobie zupełnie nowe przemyślenia, empatię i współczucie do matek i kobiet, i to jest już zupełnie inne postrzeganie ich wszystkich, wiesz. Myślę, że to wszystko zmienia się z biegiem czasu.

- Jak życie toczy się dalej to jak trudno jest utrzymywać te przyjaźnie?

- Myślę że z twoimi najlepszymi przyjaciółmi i ludźmi, którzy znają ciebie najlepiej nie ma absolutnie żadnych zasad i kryteriów, które trzeba spełniać by utrzymywać te przyjaźnie na swoim miejscu. Są takie dni kiedy jesteś w podróży i my po prostu wiesz... jesteśmy w kontakcie za pomocą wiadomości lub... ale my wiemy, że tam jesteśmy. Mam na myśli, że miłość nie odchodzi. Lecz tak muszę powiedzieć, że musi być trochę... uhm...

- Musisz się trochę postarać.

- Musisz się postarać. Dlatego, że każdy ma szalone życie. Wszyscy jesteśmy zajęci swoimi osobistymi sprawami. Musisz poświęcić trochę tego czasu swojemu przyjacielowi.

- Amrita, ponieważ jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami to musisz dzisiaj to udowodnić światu. Mam dla ciebie mini test. Jesteś gotowa?

- Nigdy nie byłam dobra w testach, ale w porządku zrobię ten.

- Mój ulubiony kolor?

- Oh. Biały.

- Dlaczego biały? Dlatego, że ty ubrałaś się na biało?

- Tak, ponieważ obydwie jesteśmy ubrane na biało.

- Uh, źle!

- Oh, nie!

- Mój ulubiony kolor to czarny.

- Czarny. Wiem, że to czarny.

- Więc?

- Po prostu inna strona Bebo.

- Moje ulubione jedzenie?

- Coś pomiędzy włoskim, a chińskim. Powiem, że włoskie, ale chińskie również.

- Właściwie nie odpowiedziałaś ani na jedno pytanie. Amu, zabezpieczać się gdzieś pomiędzy włoskim, a chińskim,

- Wybiorę jedno, sekunda. Włoskie, wybieram włoskie. Lubisz dobre spaghetti

- Tak, to poprawna odpowiedź. Dzieki bogu, że nie powiedziałaś tikiis.

- Nie, nie przepraszam to...

- To jest tylko pomiędzy nami.

- Tylko pomiędzy nami. Nasz mały sekret.

- Mój ulubiony kierunek podróży z Saifem i bez niego?

- Oh, mój Boże! Bardzo łatwe pytanie. Z Saifem to Gstaad.

- Dobrze.

- A z nami to w naszych głowach wiesz byłyśmy by wszędzie dookoła świata. Od Paryża do X, Y, Z, ale powiedziałabym, że byłby to kierunek, które jest jeszcze nieodkryty to "Fortune Hights" w Bandarze. Jeśli jednak nie tam to wtedy Goa, ponieważ uważam, że spędziłyśmy tam razem najlepszy czas.

- Tak, ja też tak myślę.

- Jest łatwe i krótkie. Goa.

- Mój ulubiony film?

- "One's Flew Over the Cuckoo's Nest"?

- Nie! Ludzie..

- Ja wiem, ja wiem.

- Tak w każdym razie myślę, że będzie miejsce na nową najlepsza przyjaciółkę. "Bridges of Madison Conty".

- Oh tak. Przepraszam, przepraszam, przepraszam.

- Słowo, którego najczęściej używam?

-"Guts"

- Guts! Dobrze, w porządku,

- Jednak to się zmienia każdego sezonu. Słowem tego sezonu jest teraz "guts".

- Tak. Jaka jest moja irytująca drobnostka?

- Dzielenie się jedzeniem.

- Dzielenie się moim jedzeniem?

- Tak. To jest tak, dlaczego nie zamówiłaś swojego? "Bebo" mogę tego spróbować? Nie! Powiedziałam tobie, że powinnaś zamówić swoje własne. Jest to największa irytująca drobnostka.

-Tak. Jestem smakoszką. Nie mogę dzielić się swoim jedzeniem, kochana.

- Tak, ona się nie dzieli sowim jedzeniem. I nie możesz wybrzydzać, zajrzeć do jej talerza i się z nią podzielić.

- Jak zapisałam ciebie w mojej telefonicznej liście kontaktowej?

- Amolas.

- Źle. Werdykt jest taki, że mam miejsce na nową najlepszą przyjaciółkę, ludzie. Amu nawet nie wie jak mam ją zapisana w telefonie.

- Nie pozwolę nikomu zająć mojego miejsca! Jest to Amu lub Amolas, kochana. Jedno z dwóch.

- Powiedziałaś Amolas.

- Powiedziałam najpierw Amu, a później Amolas.

- Ona zmienia swoją odpowiedź. W porządku.

- Być może wraz ze zmianami na twoim telefonie ty to zmieniasz.

- Jest to kłótnia jak u 25-letniego małżeństwa, ale dobrze.

- Dobrze.

 - W porządku, zanim pozwolę tobie odejść to co byś doradziła wszystkim młodym dziewczyną, wiesz na temat tego jak być dobrą, najlepszą przyjaciółką?

- Tak wiele rzeczy. Myślę, że priorytet numer jeden to bycie lojalnym. Wiesz? Lojalność jest bardzo rzadką cechą w tych czasach. Uważam, że między najlepszymi przyjaciółmi jest to niezwykle ważne.  Kiedy macie siebie nawzajem i nieważne co, moi przyjaciele chronią mnie i są ze mną, czy to wśród innych ludzi, czy późno w nocy lub kiedykolwiek. Lojalność, trochę szaleństwa też powinno być w przyjaźni. Szaleństwo, obłęd i zawsze trochę czerwonego wina.

- Dziękuję bardzo Amrita za bycie częścią tego programu. To było Wspaniałe! Najbardziej zabawne.

- Oczywiście, że takie musiało być.

-Dziękuję bardzo Amu, że mogłam ciebie gości w moim pierwszy w życiu programie radiowym.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: