wtorek, 20 lutego 2018

Podpaskowy zawrót głowy

Podpaskowy zawrót głowy
Cały świat zwariował na punkcie podpasek. Dobrze, możliwe, że nie cały świat, ale tylko ten bollywodzki. Niedawno odbyła się premiera kolejnego filmu, którego scenariusz pisany był na podstawie biografii pewnego znanego bardziej lub mniej mężczyzny, który wymyślił maszynę produkującą podpaski.

Aktor, który gra główną rolę w tym filmie - Ashkay Kumar wymyślił, więc challenge (pl. "wyzwanie") polegające na sfotografowaniu siebie z podpaską w ręku i do tego skopiowaniu tekstu, który wklejamy pod uprzednio zrobionym zdjęciem. Tekst ten znaczy mniej więcej w wolnym tłumaczeniu tyle co: 

"Tak widzisz mnie trzymającą/ego podpaskę w rękach, okres, to jest naturalne, naprawdę nie ma się czego wstydzić. "

Zdjęcie wraz z opisem wrzucamy oczywiście na nasze social media z odpowiednimi hasztagami. Między innymi tytułem filmu:

#PadMan, #PadManChallange.

Niezwykle dużo bardzo sławnych postaci z świata Bollywood dołączyło się do akcji. Social media zalała gorąca, a może bardziej krwawa fala zdjęć ludzi z podpaskami w rękach. Filmowe podpaskowe szaleństwo cały czas trwa, a kampania nie jest tylko czystym marketingiem, ale ma być również powodem do dyskusji na temat higieny podczas okresu oraz pokrewnych spraw związanych z miesiączką i podpaskami rzecz jasna.

Ja muszę przyznać, że nie jestem jakoś specjalnie zachwycona tymi podpaskowymi zdjęciami. Może trochę dziwi, nawet lekko szokuje kiedy to mężczyźni robią sobie tego typu fotografie i osoby z świata Bollywood, których byś o to nawet nie podejrzewała, jak Karan Johar. Przyznam, że mam mieszane uczucia co do tego całego wyzwania. Nie mniej jednak uważam, iż ta kampania społeczna jest bardzo potrzebna w szczególności tam gdzie się odbywa, czyli w Indiach.

Niestety w tej części świata w szczególności na wsiach panują ciągle jeszcze stare przekonania np. o tym, że kobieta podczas miesiączki jest nieczysta i należy ją izolować, nie ma mieć dostępu do przeróżnych części domu, nie mówiąc już nawet o wyjściu na zewnątrz, bo po prostu ma nikomu nie przynosić pecha, a także w tym czasie nie wiadomo czemu powinna być z higieną na bakier.

Akcja budzi wiele różnych często sprzecznych emocji, a także wzbudza liczne kontrowersje. Jednak będąc szczerą nie mam pojęcia dlaczego, gdyż ludzie fotografują i pokazują o wiele gorsze rzeczy niż zdjęcie z podpaską. Jeśli naprawdę tak bardzo rażą nas zdjęcia z podpaską to dlaczego nie mamy nic przeciwko takim, które pokazują agresję, nagość, głód, wojny, prezerwatywy i innego różnego rodzaju rzeczy?

A co wy myślicie o tej zaskakującej kampanii i marketingu promującej film "PadMan" ?

Na koniec kilka zdjęć gwiazd, które zdecydowały się wziąć udział w wyzwaniu.


Ashkay Kumar (z podpaską)

Deepika Padukone (króki filmik)

Słynna mistrzyni badmintona

Anushka Sharma

Katrina Kaif

Trzech muszkieterów (zamiast mieczy podpaski)

Karan Johar

PS - Jest tych zdjęć całe mnóstwo wystarczy poszukać w odmętach internetowego oceanu. Tymczasem zostawiam was z tymi kilkoma przykładami i odczuciami odbioru podpaskowego przekazu.

Nie wiem jak Wy, ale ja już mam prawdziwy podpaskowy zawrót głowy!?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: