wtorek, 23 lutego 2021

Ostro przesłodzona komedia romantyczna, którą koniecznie musisz zobaczyć!

Ostro przesłodzona komedia romantyczna, którą koniecznie musisz zobaczyć!

Unikatowe Recenzje ‐ Film "Raabta" 

Unikatowe Recenzje Filmowe


Informacje o filmie:

Produkująca i sprzedająca czekoladki Saira spotyka w swoim sklepie playboya i bankiera Shiva, który przyjechał pracować do Budapesztu. Ona również jest łamaczką serc, ale tych dwoje w końcu wpadło we własne sidła. 

Czy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość mają ze sobą coś wspólnego? Czy karma, którą sobie wypracowali w poprzednim życiu pozwoli im być razem?

"Raabta" ( 2017)

2 godz. 28 min

Reżyseria: Dines Vijan

Gatunek: Thriller/ Romans

Produkcja: Indie

Obsada: Kriti Sanon (Saira/Saiba), Sushant Singh Rajput  (Shiv/Jilaan), Jim Sarbh (Zakir Merchant/Kaabir), Varun Sharma (Raadha).

Reszta Obsady: Link


Moja Unikatowa Recenzja 

O czym jest ten film?

Film jest o romantycznej miłości dwóch ludzi, którzy żyją chwilą i nie widzą się ustatkować. Nie byłoby nawet w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że do akcji wkracza Zakir i pojęcie karmy oraz wątek poprzedniego życia  co  oczywiście sporo namiesza. 

Fabuła:

Fabuła tego filmu jest ostro przesłodzona i mdła do bólu. Do tego zarówno w przenośni, jak i dosłownie.  Dlatego że główna bohaterka robi i sprzedaje czekoladki. Cały romans jest mocno naciągany i również ociekający słodyczą.  Wszystko się zmienia w drugiej połowie filmu, kiedy do akcji wkracza chory psychicznie Zakir, który ma obsesje na punkcie Sairy i ją porywa. Później jest tylko gorzej, gdyż akcja przenosi się gdzieś do innej epoki, w której to mamy wojownicze plemiona. Bohaterzy zmieniają się w swoje poprzednie wcielenia, które mają za zadanie wyjaśnić obecną sytuację tzn. karmą.   

Obsada:

Aktorzy są tak samo przesłodzeni, uroczy i mdławi jak sam film. Aczkolwiek winić ich za to nie można, bo taka ich rola w tym konkretnym filmie. Obsada całkiem niezła tak właściwie. 

Muzyka i efekty specjalne:

Muzyka jest cudowna i to plus tego filmu. Jednak i tutaj się zawiodłam, gdyż okazało się, że jedna z moich ulubionych piosenek filmowych jest na samym końcu, jako nie wiem  w zasadzie co, tło na zakończenie? Trochę słabo. Efekty specjalne to na pewno charakteryzacja i druga połowa filmu, w której przenosimy się do poprzedniego życia, innej epoki.  Jest to całkiem dobrze zrobione przejście i oddanie tego odmiennego klimatu, ale nawet efekty specjalne, mimo że dodają nieco pikanterii do całej historii to mdławy smak cukru, a raczej czekoladek  nie znika.

Czy warto ten film zobaczyć?

W zasadzie nie warto. Nie polecam. Film nudny, ostro przesłodzony i mdławy. Co prawda jego druga część mnie trochę wzięła z zaskoczenia, ale  dalej to nie jest film najwyższych lotów.  Potrafię  zrozumieć przekaz i ogólnie połączenie wątku karmy, poprzednich wcieleń, obsesji i choroby psychicznej ze słodyczami. Aczkolwiek to nie do końca moja bajka. Jednak w tym filmie jest coś takiego, że nawet jeśli to wiesz i tak wciągniesz się w ten wątek.  Może to dziwne, ale nie mogłam się do końca oderwać.  Koniecznie musiałam zobaczyć zakończenie. Nie to nie tylko z powodu aktora odgrywającego główną rolę, ale większość z nas nie ukrywa, że ogląda ten film przez niego, bo był to jego pierwszy film, w jakim grał.

W skrócie jest to  ostro przesłodzona komedia romantyczna, którą koniecznie musisz zobaczyć! Nawet jeśli nie chcesz to prędzej czy później i ciebie ta karma  dopadnie i skończysz na oglądaniu napisów i końcowej piosenka w tle zastanawiając się,  jak to się tak właściwie wydarzyło?

PS -  Dla wszystkich fanów Bollywood:

Pozycja ta nie jest obowiązkowa, ale i tak ciebie to nie ominie. To jest ten film z rodzajów, nudnych, słodkich, dziwnych i taki  którego nikt nie poleca oglądać, ale i tak koniecznie musisz go zobaczyć i przekonać się na własnej skórze, o czym mowa.

Gdzie zobaczyć/kupić?

W tym wpisie już wszystko pięknie opisane, więc odsyłam was do niego: Link

Zwiastun:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: