wtorek, 30 czerwca 2020

Unikatowe Recenzje - Dhruv

"DHRUV" Unikatowe Recenzje Książkowe:


Oficjalny Opis Książki:"Dhruv Verma to agent indyjskich tajnych służb specjalnych. Jest pozbawiony uczuć, bezwzględny dla przestępców i nieugięty w dążeniu do celu. Jest nazywany „posłańcem śmierci” lub też "Czyścicielem". Zbieg nieoczekiwanych wydarzeń sprawia, że zupełnie w obcym kraju znalazł się w sporych opałach. Gdyby nie Tara, samotna matka dwóch córek, misja, z którą przybył, wisiałaby na włosku.

Pobyt w domu kobiety wraz z nią, jej dziećmi i zwierzętami sprawia, że mężczyzna odnajduje zupełnie obcą mu stronę życia.

Historia mimo małej objętości, pełna jest zawrotnej akcji, humoru, pikantnych scen erotycznych oraz zawiera w sobie przesłanie, że każdy ma prawo do marzeń oraz do życia takiego, jakiego pragnie."Moja Unikatowa Recenzja:


"Dhruv" to jeden z kolejnych e-booków, który przeczytałam w ostatnim czasie i nie będę ukrywać, że coraz bardziej mi taka forma czytelnictwa odpowiada. Mówię to ja, największa miłośniczka papierowych książek, także coś w tym musi być. Podpowiem, że z dziećmi o wiele łatwiej i szybciej jest chwycić telefon w dłoń i coś na nim poczytać bez szkód niż książkę. Pomijając już ten aspekt to ten e-book posiada zaledwie 8stron, więc zawartość niewielka, lecz za to dosyć konkretna. 

Oficjalnie książkę tą zalicza się do prozy, natomiast ja osobiście określiłabym ta pozycję jako kryminał-erotyk. Opowieść dotyczy niesamowitego agenta służb specjalnych Dhruva i to właśnie o nim, jego historii i przygodach dowiadujemy się z tej historii. Uchylając rąbka tajemnicy, to w środku tego dzieła znajdziecie sceny rodem z najpopularniejszych serii kryminalnych i ogólnie będzie się działo, gdyż ta wartka akcja toczy się bardzo szybko, a jednocześnie daje do myślenia. Nie zabraknie też pikantnych scen, które znacznie ubarwiają tą powieść, a jak wiadomo gdzie mafia, narkotyki, przestępcy i kryminaliści tam także i seks. Szczerze to sama nie wiem co powiedzieć, bo książka mi się naprawdę bardzo podobała, ale nie spodziewałam się czegoś takiego po tej autorce. W tym sensie, że znam już jej parę dzieł, ale ta konkretna pozycja diametralnie od nich odstaje i niesamowicie się różni.

Czy warto sięgnąć po ten tytuł?


Nie jestem pewna czy fani wcześniejszej twórczości autorki będą tą pozycją zachwyceni. Jednak na pewno mogę. was zapewnić, że jeśli mieliście okazję wcześniej poznać twórczość Niny Nirali, to tym razem będziecie zaskoczeni. Jedyna rzecz jaka pozostała niezmienna to połączenie miejsca rozgrywania się akcji. Jak zwykle mamy tu część rozgrywającą się w Indiach, jak i część, w której przenosimy się do Europy. Do tego jak zawsze garść sprytnie przemyconych ciekawostek i wiedzy na temat Indii oraz mniej lub bardziej przydatnych zwrotów w hindi. Co zawsze jest ogromnym plusem każdej z książek, które wyjdą spod jej pióra. Nie mam pojęcia jak ona to robi, jednak podziwiam za konsekwencje w tych tematach i tej spójności we wszystkich jej dziełach.

Wracając do "Dhruva" jestem zdania, że absolutnie warto sięgnąć po ten tytuł i to nie tylko wtedy kiedy jest się już fanem autorki, ale także zaczynając dopiero przygodę z jej twórczością. Chociaż mówi się za kulisami, że to autorka tzn. Literatury kobiecej, to myślę, iż to mocne nadużycie, gdyż jej książki z pewnością przeznaczone są dla obu płci bez żadnego wyjątku i najlepszym tego przykładem oraz dowodem na to jest "Dhruv".

Serdecznie polecam tą pozycję wszystkim panom, bo uważam, że najwyższy czas, by i oni wkroczyli w ten niesamowity świat, IndiaEuroStory,  a poza tym naprawdę warto! Panią nie polecam tzn. jak chcecie, tylko później nie obwiniajcie mnie za swoją nieszczęśliwą, niespełnioną, platoniczną miłość do tytułowego Dhruva. To ten moment kiedy zakochujesz się w fikcyjnej postaci i nie wiesz jak, kiedy i gdzie to się stało. Przestrzegam więc, że czytacie na własne ryzyko. Wybaczcie, więc moją jednostronność i to, że mało w tej recenzji o innych bohaterach tej powieści, ale naprawdę tu postać główna tak wyszła na pierwszy plan, że o reszcie w sumie można zapomnieć. Teraz tylko niech ktoś mi tu powie jak się w w nim odkochać?

Nina Nirali - Z wykształcenia germanistka, pasjonatka języków obcych. Od lat zawodowo związana ze środowiskiem międzynarodowym, szczególnie z Indiami. Niegdyś żona muzułmanina. Prywatnie wiedzie spokojne życie wraz ze swoim synem oraz adoptowanym psem, Fridą. Autorka popularnych książek z gatunku literatury obyczajowej i kobiecej. Twórczyni serii nowel i powieści, zatytułowanej „IndiaEuroStory”, gdzie ścierają się dwie kultury, hinduska i europejska. Jej najbardziej znane powieści to: "Kiedy znów się spotkamy", "Maharani", "Powiedz, że mnie kochasz" oraz "Oblicza księżyca".

Link do kupienia książki: Dhruv

Więcej informacji o jej twórczości znajdziecie:
Oficjalna Strona autorki, Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: