czwartek, 26 lipca 2018

Unikatowe Recenzje - Film Raazi

Unikatowe Recenzje FilmoweW związku z tym, że udało mi się obejrzeć ostatnio kilka filmów to mam bardzo płodny okres jeśli chodzi o recenzje, także korzystajcie póki jestem aktywna w tym temacie, ponieważ dobra passa oglądania czegoś w jako takim spokoju na pewno nie będzie trwała wiecznie, a właściwie to już praktycznie pomału dobiega końca.Tym razem pod lupę weźmiemy jedną z nowszych bollywodzkich produkcji, a mianowicie film: "Raazi".

Informacje o filmie  z płyty DVD lub Internetu:

Raazi (2018)

2godz.20min.

"Niepozorna studentka Sehmat na prośbę swojego ciężko chorego ojca przejmuje jego obowiązki służbowe tym samym zostając tajnym szpiegiem. Bierze, więc ślub z oficerem armii Iqbalem i tak znajduje się poza granicami Indii w Pakistanie, gdzie zaczyna swoje śledztwo. Wszystko oparte jest na powieści "Calling Sehmat", która została zainspirowana prawdziwymi zdarzeniami. Całość działa się tuż przed wojną Indo-Pakistańską w 1971 roku. "

Reżyseria: Meghna Gulzar

Scenariusz: Bhavani Ivyer. Meghna Gulzar

Gatunek: Kryminał/Thriller szpiegowski

Produkcja: Indie

Premiera: 11 Maj 2018

Nagrody: NBT Utsav Awards dla najlepszej aktorki (Alia Bhatt)

Obsada Filmu: Alia Bhatt ( jako Sehmat Khan) i Vicky Kaushal (jako Iqbal Syed)

Reszta Obsady i inne sprawy - LINK


MOJA UNIKATOWA RECENZJA:


O czym jest film?

Film jest osadzony w czasach rozpoczynającej się wojny między Indiami, a Pakistanem w 1971 roku i ma aspirację patriotyczne, jeśli spojrzycie na kraj produkcji to oczywiste stanie się po czyjej stronie powinien stanąć widz. Zwykła studentka Sehmat w obliczu widma nieuniknionej, nadchodzącej śmierci jej ojca postanawia spełnić jego ostatnie życzenie i tym samym nagle ze zwyczajnej dziewczyny staje się tajnym szpiegiem. W tym celu rodzice aranżują jej ślub z bardzo ważnym rangą oficerem armii pakistańskiej i tym sposobem Sehmat znajduje się na terenie wroga. Od razu zaskarbia sobie względy rodziny, a wszyscy otaczają ją niezwykłym ciepłem oraz miłością, może oprócz jednego członka tej rodziny, który też pochodzi z Indii i jest nadzwyczaj podejrzliwy co do nowo przybyłej kobiety. Czy Sehmat uda się przekazać agentom sekretne informacje? Czego się dowie? I czy nic nie stanie na przeszkodzie?

Fabuła

Uważam fabułę filmu za bardzo dobrą, ale nie doskonałą. Nie ukrywam, że po obejrzeniu zwiastuna filmowego liczyłam na dużo więcej, a tymczasem pierwsza połowa filmu kompletnie mnie zanudziła. Co tu dużo ukrywać po prostu najzwyczajniej w świecie była nudna i szablonowa. Zwykła dziewczyna nagle musi opuścić swoją uczelnię i wrócić do rodziców gdzie czekają ją okropne wieści; ciężko chory ojciec, któremu zostały ostanie miesiące życia i przytakująca bezbarwna postać matki oraz informacja o tym, że jej ślub został zaaranżowany. Pomińmy ślub. Całe jej życie i narażenie na wiele niebezpieczeństw jest ustalone. Ona oczywiście zgadza się zostać następczynią ojca bez mrugnięcia okiem i później już tylko uczy się różnych sztuczek szpiegowskich co idzie jej dosyć opornie, nie zważając na jej talent do zapamiętywania numerów telefonów oraz innych długaśnych list w pięć sekund, a po skończonym miesięcznym szkoleniu umie już wszystko doskonale, wychodzi więc za maż i wyjeżdża do kraju męża -  Pakistanu gdzie wszyscy bardzo ciepło ją przyjmują wraz z jej małżonkiem, który jest nią wręcz oczarowany. I w tym momencie zaczyna się gdzieś druga połowa filmu, która na szczęście jest dużo ciekawsza, jako że tu agentka do zadań specjalnych wkracza do akcji i musi się nieźle nagimnastykować, by nikt nie odkrył jej prawdziwego oblicza, co niektórzy skutecznie próbują jej utrudnić. Za tą drugą połowę wielki plus jednak opłacało się nie zasnąć, ani nie wyłączyć wcześniej ekranu telewizora, bo później akcja rozkręciła się na tyle by sam film oraz jego fabuła mi się spodobały.


ZwiastunObsada

Niestety dużo bezbarwnych postaci, których role średnio się liczyły, jak w większości mi to nie przeszkadza to na przykład jej matka mogłaby okazywać więcej emocji. Głowni aktorzy za to spisali się na medal, chociaż trochę ciężko jest mi to powiedzieć, gdyż nie oglądam zbyt wielu filmu z Alią Bhatt w roli głównej jakoś tak się złożyło. Mimo to stwierdzam, że odegrali swoje role tak jak należy w przypadku tego filmu, nie ukrywam jednak, że brakowało mi trochę więcej emocji. W szczególności u postaci pierwszoplanowych, ale pobocznych również, a może po prostu ostatnio za dużo wymagam?

Muzyka i efekty specjalne

Mega! Słowo, które nie powinno znaleźć się w żadnej recenzji, ale że moja jest unikatowa to mogę wszystko i to jedno słowo oddaje wszystko co mam do powiedzenia na ten temat. Bardzo pięknie dobrana muzyka oraz wybuchowe efekty specjalne. Po prostu - MEGA!


Czy warto ten film obejrzeć? 

Tym razem nie będę przeciągać w nieskończoność od razu powiem tak warto ten film obejrzeć, mimo nieco nużącego początku i tak warto dla tej drugiej jego połowy poświecić się i troszkę ponudzić, ponieważ jak pierwsza część jest nudna jak flaki z olejem, tak druga rewelacja, trzyma w napięciu, aż do samego końca. Jeśli jesteśmy przy zakończeniu filmu to powiem wam w tajemnicy, że tego się nie spodziewałam takiego obrotu sprawy co oczywiście dla nas widzów jest jak najbardziej zaletą. Poza tym kolejny film, z którego możemy dowiedzieć się czegoś o historii, a wiedzę swoją zawsze warto poszerzać. Raazi stara się pokazać w tym kontekście (wojny) Indie jak te "lepsze", ale czy im się to tak naprawdę udało? Ja osobiście mam inne wrażenie, żeby się przekonać to trzeba zobaczyć. A co Wy myślicie czy udało im się pokazać ta lepszą stronę Indii, a w gorszym świetle Pakistan, a może na odwrót albo oba kraje wypadły tak samo?

Obojętnie jakie by nie były odpowiedzi na te pytania i tak polecam serdecznie każdemu ten film, bo jest naprawdę dobry i skłania do refleksji oraz uczy nas kilku ważnych rzeczy. Absolutnie na czasie.

Musicie to zobaczyć!

PS - Dla wszystkich fanów Bollywood film obowiązkowy moim skromnym zdaniem. Nawet jeśli nie przepadacie za Alia Bhatt i tak warto zerknąć.

Gdzie zobaczyć/kupić?

W tym wpisie już wszystko jest pięknie opisane, więc w tym momencie odsyłam was do niego:

LINK RAAZI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: