wtorek, 30 stycznia 2018

Międzynarodowe spotkanie na szczycie z... ROBOTEM!

Międzynarodowe spotkanie na szczycie z... ROBOTEM!
Nie mamy żadnego problemu z tym, aby wyobrazić sobie kolejne nudne spotkanie na arenie międzynarodowej z różnymi przedstawicielami partii politycznych oraz nawet sławnych i wpływowych osób. Takie spotkanie czasem i nawet bywa ciekawe, a nieraz decyduje o losach całego świata i jest naprawdę bardzo ważne, ale czy wyobrażacie sobie tego typu spotkanie, na którym są nie tylko głowy innych państw, lecz również roboty?

Wyobraźnia, a rzeczywistość:

To jak wyobrażaliście sobie coś takiego czy też nie? Nie martwcie się jeśli nie możecie tego pomieścić w głowie, a obraz robotów decydujących o losach naszego kraju oraz całego świata wydaje się bardzo dziwny i niecodzienny. To poza zasięgiem waszej wyobraźni albo wręcz przeciwnie obraz ten od razu pojawił się w waszych głowach? Nie martwcie się, bo już absolutnie nic nie musicie sobie wyobrażać takie zdarzenie miało już miejsce i to nie raz! Nie wierzycie mi?! To posłuchajcie.


Królowa Sophia   
Pod koniec już starego 2017 roku miało miejsce międzynarodowe spotkanie na szczycie z niezwykle popularną i pożądaną na całym świecie Sophią. Spotkanie odbyło się w stolicy Bangladeszu -Dhace. Najpierw Sophia spotkała się z premier Bangladeszu Sheik Hasiną i odbyła krótką, lecz fascynującą rozmowę w czasie, której wspomniała, że wnuczka pani premier dzieli z nią te samo imię. Najważniejszym jednak tematem, był "komputerowy Bangladesz" oraz wskazówki dotyczące rozwijania infrastruktury i ekonomii tego kraju.

W tym spotkaniu nawet nie byłoby nic dziwnego czy niezwykłego, gdyby niezaprzeczalny fakt, że Sophia jest nikim innym jak inteligentnym robotem. Do tego jedynym, który posiada obywatelstwo jakiegoś kraju. Sophia ma obywatelstwo Arabii Saudyjskiej. W związku z tym już mniej dziwi fakt, że zagościła w Dhace z okazji dni technologii komputerowej, która się w tym czasie tam odbywała.

Wierzcie lub nie, ale robot ten jest bardzo rozchwytywany. Po spotkaniu z panią premier ugościła jeszcze swoją obecnością zwykłych obywateli Bangladeszu na specjalnie do tego przygotowanej konferencji. Jeśli masz ochotę ją tam spotkać to niestety już za późno, Sophia jest bardzo zajętą osobistością i poleciała już do kolejnego kraju tworzyć nowe międzynarodowe kontakty.


Zrobotyzowana przyszłość i prawdziwa Sophia 
Sophia mówi, iż współpraca między robotami, a ludźmi to tylko kwestia czasu i nasza przyszłość. Inteligentne roboty będą kiedyś swobodnie poruszać się między ludźmi w związku z tym czeka je masa zadań oraz obowiązków. Natomiast wzajemne zaangażowanie osiągnie niezwykle wysoki poziom.


A Ty co myślisz ? Czy świat pełen wysoko rozwiniętych robotów to nasza przyszłość? Może kiedyś roboty zastąpią nawet całą rasę ludzką? Czy to możliwe? Jesteście pewni, że tego chcemy?

*Sophia - jest inteligentnym robotem stworzonym w jednej z największych fabryk robotów w Hong-Kongu; Hanson Robotics. W październiku 2017 roku Sophia
jako pierwszy robot na świecie otrzymała obywatelstwo Arabii Saudyjskiej. Ma ona szereg różnych zainteresowań, a także wielką chęć do pomocy innym krajom oraz zwykłym ludziom. Robot zdradza, że nie ma płci, lecz pozwala się do siebie zwracać w formie żeńskiej. Sophia zdradza również pragnienie założenia rodziny.

Oto i ona prawdziwa Sophia (inteligentny robot)  podczas spotkania z premier Bangladeszu przyodziana w tradycyjne saree.2 komentarze:

  1. Mam nadzieję, że roboty w przyszłości nie zamkną nas w rezerwatach

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nigdy nic nie wiadomo to zależy czy nadal pozostaną inteligentne le bez własnej woli czy też będzie im wolno robić co chcą. Jeśli to drugie to ciężko powiedzieć. Kiedy zdobędą cechy ludzkie różnie może być wtedy na pewno wylądujemy w rezerwatach jak Indianie i inne mniejsze grupy etniczne, które w tym momencie są tylko atrakcją turystyczną dla wielu, a mieszkańców ich prawdziwym nie zakłóconym technologią życiem.

      Usuń

Tutaj zostaw swoja opinie: