wtorek, 9 stycznia 2018

Czy eliksir życia i napój bogów naprawdę istnieją?

Czy eliksir życia i napój bogów naprawdę istnieją?
Eliksir Życia i Napój Bogów


W dzisiejszym szarym świecie potrzebujemy odrobiny magii i nutki tajemnicy. Nie dziwi więc fakt, że książki i filmy o fantastycznych przygodach czarodziei oraz innych postaci nie z tej ziemi tak wielu zachwycają. Ale czy zastanawialiście się kiedyś nad tym czy eliksir życia lub napój bogów istnieją naprawdę, a jeśli istnieją to gdzie można je znaleźć ?

Istnieją lub nie mniejsza o to, lecz na sto procent chociaż raz w życiu pomyśleliście jak dobrze byłoby je mieć. Taki napój bogów, po którego wypiciu zyskuje się nadludzką siłę i pełno umiejętności, a co najważniejsze nieśmiertelność. Jeszcze lepiej być w posiadaniu eliksiru życia i przywrócić dzięki niemu życie tych najbliższych, których już z nami nie ma. Mieć tą możliwość także uratować tych, którzy tutaj z nami są, ale w ciężkim stanie. Posiadać te dwa magiczne napoje albo chociaż jeden z nich i mieć na coś wpływ jak cudownie by było. Ale nie jesteście w ich posiadaniu, nawet jednego z nich. O czym my mówimy ? O czym Ty mówisz? Przecież ani eliksir życia, ani napój bogów nie istnieją! To znaczy istnieją tylko w bajkach, filmach, książkach i lokalnych legendach, lecz nie w rzeczywistości!

A co jeśli powiem , że te dwa cudowne i magiczne napoje jednak istnieją? Bez problemu możecie je znaleźć i dostać tak od ręki, po prostu? Nie wierzycie mi?! Nie mówię o tych wszystkich nierealnych wcześniej wymienionych miejscach, ale o prawdziwym świecie, w którym możecie je dostać. Zresztą przekonacie się sami obiecuję na końcu tego wpisu powiem gdzie je dostaniecie i jak to zrobić. Teraz chcę jednak powiedzieć kilka słów na temat innych napojów.Różne Napoje


Herbata, kawa, soki, mleko, napoje energetyczne i wysokoprocentowe, Jest tego całe mnóstwo w związku z tym można wymieniać w nieskończoność tym bardziej, że każdy z tych napoi ma miliardy różnych wersji. Mamy taki wybór, iż od niego może nam się w głowie zakręcić, ale większość z tych płynów opiera się na jednym wspólnym składniku, którym jest... WODA!


Dlaczego piszę o wodzie?Do tego by powstał cały ten wpis i na temat wody zainspirowała mnie moja własna osoba oraz tysiące kobiet podobnych do mnie, które tak samo jak ja mówią: 

  • "Mam problem z piciem codziennie wody"
  • "Moim problemem jest to, że pije niewystarczającą jej ilość (wody)"
  • "Nie wiem jak pić więcej wody" 

W tym momencie nie będę rozpisywać się jakie właściwości ma woda i jak wielki wpływ na nasz organizm, bo o tym to już napisano wystarczająco sporo. Chciałam jednak zwrócić uwagę na inne wodne aspekty. Dlaczego zarówno ja, jak i one narzekamy na to, że wody nie pijemy lub pijemy jej za mało? Robimy to dlatego, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z jej właściwości, cudownego wpływu na nasz organizm oraz tego jak pozytywnie wpływa i poprawia jakość naszego życia.

Drogocenny skarb


Nie musimy daleko szukać, by przekonać się jakim drogocennym skarbem jest woda. Ona jest warta dużo więcej niż nam się wydaje. Teraz możliwe. iż niektórych zaskoczę, ale za wodę płacimy i to spore kwoty. W Polsce miesięcznie około 50 zł., w Anglii jeszcze więcej. Chodzi mi w tym momencie o wodę użytkową, czyli inaczej tą, którą macie w przybytku domowym.

Często słyszymy również takie pytanie: "Po co kupujesz wodę butelkowaną w sklepie skoro masz ją w kranie, w swoim domu kompletnie za darmo?"

Także obalam ten mit i bezsensowne pytanie, gdyż jak już się przekonaliście wcale nie posiadamy wody w naszych domach za darmo.

Doliczycie sobie, więc pieniądze, które wydajecie na te sklepowe wody mineralne, ze górskich skał oraz innych potoków i strumyków. Myślę, że wyjdzie całkiem spora sumka co miesiąc. A co jeśli ta woda jest tak zanieczyszczona, że aż niezdatna do pica jak w Bangladeszu czy Indiach? To wtedy musisz wydać więcej pieniędzy na odpowiedni sprzęt do filtrowania wody oraz być może także na szczelnie zamkniętą wodę butelkowaną z najczystszych źródeł w rejonie.
Woda spada nam, jak manna z nieba

 
Wydaje się nam, że woda spada nam, jak manna z nieba, co jest totalną bzdurą. Zapominamy o tym jaką wielką wartość ona ma i o tym, iż jednak za nią płacimy spore pieniądze. Korzystamy z niej codziennie w dowolnych ilościach, często i gęsto bez umiaru. Przy sprzątaniu, myciu się, praniu, codziennej toalecie, wielu innych codziennych czynnościach i wreszcie na koniec ją również pijemy, czy to w formie czystej wody, czy też jako główny składnik herbaty albo kawy. Jest ona z nami każdego dnia, codziennie bez przerwy. 

Towarzyszy nam ciągle i stale, nic dziwnego, więc, że zapominamy o tym i zaczyna nam się wydawać, że ona nam z nieba spada całkiem sama cudownym sposobem. Cud nad cudami, ale jednak nie do końca. Myślę, że najwyższy czas sobie przypomnieć jaka ta woda jest drogocenna i potrzebna do codziennego życia i wykonywania naszych "normalnych czynności".


Woda w liczbachKrótkie wodne statystyki:

  • Organizm człowieka składa się w 80/90% z wody. Niemowlęta i dzieci mają procentowo jej dużo więcej, natomiast dorośli nieco mniej.
  • 70% powierzchni ziemi pokrywa woda
  • Zaledwie 3 % z pokrywającej ziemie powierzchni wody jest zdatne do picia
  • Co 20 sekund umiera jedno dziecko z braku wody pitnej
  • W 2014 roku zmarnowano gigantyczne ilości wody oblewając się nią bez opamiętania chodzi o pamiętny bucett challange, który odbywał się między innymi na facebooku i choć kampania ta była w słusznej sprawie i miała charakter charytatywny to jednak sporo wody zmarnowano, razem z mnóstwem światowej sławy celebrytów, którzy także nią szastali.

Spełniona Obietnica

Na koniec zgodnie z obietnicą odpowiem na tytułowe pytanie czyli; "Czy eliksir życia i napój bogów naprawdę istnieją?" Co prawda sugerowałam odpowiedź już wcześniej, ale powtórzę jeszcze raz;

TAK!

Absolutnie tak one istnieją i to pod jedną, tą samą nazwą. Co więcej nigdy nie przeszło wam nawet przez myśl, że macie te dwa cenne, magiczne napoje o niezwykłych właściwościach w zasięgu swoich rąk. Dlatego, że te dwa cudowne specyfiki tak bardzo spowszedniały, iż nigdy byście na to nie wpadli. Używacie ich jak coś zwykłego i pozbawionego tej całej magicznej otoczki. Ale kiedy tylko trochę pomyślicie to przyznacie mi rację. 

Nie są to już dwa różne i odmienne napoje, ale eliksir życia i napój bogów połączyły się w jedno i istnieją pod tą samą nazwą którą jest...

WODA <3

Podsumowanie i krótkie wyjaśnienie Wyjaśniam na szybko dlaczego uważam wodę za ten eliksir życia i napój bogów. Po pierwsze wróć do początku tego wpisu i poczytaj jeszcze raz wszystko uważnie to wtedy sam znajdziesz odpowiedź. Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości to posłuchaj:

Obecnie kiedy to piszę umiera w tym naszym "cywilizowanym świecie" kolejna osoba z powodu braku wody zdatnej do picia. Ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku wody pitnej. Powinniśmy zdać sobie w końcu sprawę z tego jakim cennym i pożądanym jest ona składnikiem. Dlatego zamiast znowu narzekać, że wypiliśmy jej za mało to zacznijmy cieszyć się tym, iż w ogóle mamy do niej dostęp i korzystamy bez ograniczeń.

Dla nas to może zwykła woda. ale dla wielu jest to eliksir życia i napój bogów. Jedyny ratunek przed śmiercią i aby poprawić jakość swojego życia oraz magiczny napój zesłany przez bogów.

Zastanów się, więc dzisiaj czy szanujesz ten cenny dar, który otrzymałeś? Czy w dalszym ciągu uważasz, że woda spada nam, jak ta manna z nieba za darmo i możemy korzystać do woli?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: