wtorek, 7 lipca 2020

Jak chronić się przed "złym okiem" w Indiach?

Jak chronić się przed "złym okiem" w Indiach?


Co to jest złe oko?

Złe oko zwane również diabelskim okiem lub złym spojrzeniem jest to rodzaj uroku, złego zaklęcia świadomego bądź też nie na kogoś innego, czy to z pomocą zazdrości, negatywnej energii, czy też poprzez wyrażanie nadmiernego podziwu. Jak każdy urok i ten może spowodować problemy zdrowotne, finansowe, zastój w karierze, a nawet psucie się elektroniki i wiele innych złych rzeczy, które mogą się nam lub naszym bliskim w życiu przydarzyć.

Osoba, która doświadczyła mocy tego uroku może być tego świadoma, ale również może o tym nie wiedzieć.  Tak samo zresztą jak osoba, która na nas  tak "krzywo spojrzała. "Motyw diabelskiego oka przewija się już od wieków w przeróżnych konfiguracjach, pod różnymi nazwami i możemy się z nim spotkać w różnych kulturach. 

W Polsce najczęściej słyszymy o tym zjawisku jako o uroku, zabobonie lub po prostu złym oku. W Indiach najczęściej to zjawisko nazywane jest Drishti lub Nazar. Jednak bez względu na nazewnictwo chodzi o jedno i to samo, czyli w wielkim skrócie złą energię, rzucenie uroku, życzenie komuś źle, wyrządzenie krzywdy lub też odebranie dobrodziejstw i to za pomocą czasem zaledwie jednego spojrzenia. 


Jak się ochronić przed Drishti, czyli złym okiem w Indiach?


Podam teraz pięć sposobów ochrony przed urokiem złego oka, które pochodzą z Indii. Jest to dosyć szeroki temat i każdy kraj  ma nieco inne tradycyjne sposoby, by się przed nim chronić i oczywiście jeśli jest taka potrzeba można wykorzystać je wszystkie. Niezależnie od naszego własnego pochodzenia czy też miejsca pobytu. 


Natomiast dziś skupimy się na sposobach prosto z Indii:

1. Za pomocą różnego rodzaju biżuterii, amuletów i talizmanów.  Pawie oczka oraz biżuteria z tzn. "Złym Okiem" np. W niebieskim kolorze, które nas ochrania świetnie się tutaj sprawdzi. I oczywiście wszelkiego rodzaju amulety, które będą przynosić nam zarówno ochronę przed złymi mocami i energią, ale także zapewnią szczęście. Na ten temat więcej pisałam już tutaj -LINK . 

2. Z pomocą kosmetyków oraz koloru czarnego. Kto jeszcze nie wiedział to teraz się dowie i stanie się jasne to, że te wszystkie dziecięce oczy wymalowane kajal, czyli swego rodzaju tuszem do rzęs, policzki, na których zauważymy niewielką czarną kreskę naniesioną tą samą substancją lub czarna kropka na czole, to wszystko w ramach ochrony przed złym okiem. Zaleca się też właśnie nakładać zawsze wszelkie bindi, tilaki i siundor , ponieważ i one mają moc ochronną. 

3. Z pomocą jedzenia i dostępnych środków kuchennych. Tutaj dominuje zdejmowanie uroku kokosem. Można też użyć soli, czerwonego chili, wody z cytryną i wielu innych przydatnych składników nie tylko do rytualnego oczyszczania się i ochrony.

4. Za pomocą tego z czego" jesteśmy stworzeni" (nasza bariera energetyczna innymi słowy), czyli żywiołów. Woda, powietrze, ogień i ziemia. Tak na szybko to każdego dnia się oczyszczamy biorąc kąpiel. Kiedy wychodzimy na zewnątrz i czujemy wiatr na swojej twarzy i we włosach. Robiąc zabiegi pielęgnacyjne tzn kąpiele błotne oraz oczywiście używając ognia np. Podpalając ten wspomniany wcześniej kokos i unosząc go odpowiednia ilość razy nad osobą, która doświadczyła tej złej mocy diabelskiego oka. Wykonujemy tym samym również oczyszczający rytuał ognia, a nie tylko ochronny.


5. Za pomocą różnego rodzaju, zaklęć, medytacji, afirmacji i modlitw. Zaleca się przede wszystkim jak najczęściej recytować mantry Hanuman Chalisa i Gayatri.

W Islamie natomiast , chociaż również koncepcja złego oka jest powszechnie znana i uznana nawet za prawdziwą, to jednak są zupełnie inne sposoby ochrony przed tym zjawiskiem. Opowiem o tym następnym razem. Tymczasem jak jest u Ciebie? Czy wierzysz w wielką i nikczemną moc Drishti? Odczułaś/es kiedykolwiek jego negatywne oddziaływanie? Jeśli tak to jakich sposobów używasz by się przed tym chronić?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: