wtorek, 15 maja 2018

Salman Khan znowu (nie) w więzieniu!


Być Jak Salman Khan( Przyp. Salman Khan i jego kultowa bransoletka. Zdjęcie z e-Bay i tam też między innymi dostępna ta biżuteria do kupienia.)Niezliczona ilość ludzi, a w szczególności fanów aktora, producenta i piosenkarza Salman Khana chciałaby się do niego upodobnić. Sam Salman, nawet większość swoich oficjalnych stron nazywa: 

"BeinglikeSalmanKhan" 

W wolnym tłumaczeniu - "Być jak Salman Khan". Nie ukrywajmy, że jest on jedną z czołowych i bardzo rozpoznawalnych postaci w świecie Bollywood.

Ma rzesze fanów zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Jest to spowodowane pewnie też tym, iż otwarcie prowadzi życie singla i publicznie wyznaje: 

"Nigdy się nie ożenię." 

W czym zapewne wiele kobiet widzi duże szanse u siebie na bycie z nim. Wzdychają więc i uwielbiają, bo czemu by nie?

Mężczyźni natomiast kochają go, ponieważ jest znany z grania w filmach akcji. A jak wiadomo to jeden z ulubionych męskich gatunków filmowych, co niesamowicie przekłada się na sympatię do aktora.

Salman Khan prowadzi też fundację charytatywną i pomógł już wielu osobom. Niektórzy kojarzą go także z dosyć burzliwego związku z Aishwaryą Bachan. Dużo fanów kupuje i nosi identyczną bransoletkę jak Salman. Taka moda, a może chęć bycia jak Salman Khan? Jednakże co to tak naprawdę oznacza, żeby być jak on, czy też stać się nim?


Salman Khan znowu (nie) w więzieniu!Czy to oznacza być kochanym, szanowanym, popularnym znanym aktorem i producentem? Szefem fundacji? Singlem, samotnikiem, wolnym ptakiem? Bożyszczem kobiet? Być może tak. Ja nie powiem, że jest złym aktorem bo według mnie gra świetnie, a jego prywatne życie to jego życie i sprawa. Aczkolwiek, jako celebryta musi liczyć się z tym, że jest na świeczniku, a wielu ludzi odbiera go jako przykład wszelkich cnót i tego jak powinni postępować w swoim życiu. W Indiach tacy wielcy celebryci są traktowani prawie albo na równo z bóstwami wszelkimi jak bogowie i to dosłownie. Także wyobraźcie sobie sami jak wielkim autorytetem oni są do naśladowania. 

Czy Salman Khan jest dobrym autorytetem do naśladowania? Nie powiedziałbym. Zaraz spytacie, a dlaczego przecież na razie opowiadasz o nim w samych superlatywach. Tak, to prawda, lecz to tylko wstęp, bo jak każdy ma on swoje wady, jak i zalety. Niestety ten prawie bóg ma dosyć burzliwą przeszłość kryminalną. Został skazany za polowanie i zabicie jednego z zagrożonych wyginięciem gatunków antylop podczas kręcenia jednego z filmów. Jakby tego nie było mało podczas kręcenia innego wjechał w kilku ludzi samochodem, tym samym ich zabijając. Miał już kilka spraw w sądzie. Ostania była w 2018 roku i co spytacie? W zasadzie to nic, bo chociaż został skazany to za każdym razem wpłacając odpowiednią kwotę pieniędzy, czyli kaucję wychodził z tego unikając kary i jakichkolwiek innych konsekwencji. 

Fani kochają go nadal i wręcz nie dopuszczają do siebie myśli o jego ciemnych stronach. W końcu wyszedł za kaucją, więc w zasadzie jest niewinny. Ja się tylko grzecznie pytam jak to jest, że takim ludziom pobłaża się i odpuszcza kary za tak wielkie przestępstwa? Gdzie zwykły szary obywatel spędziłby lata w więzieniu i nawet jeśli dajmy na to byłoby go stać na zapłacenie kaucji wszyscy by to olali. Niestety tutaj liczy się tylko pieniądz, korupcja kwitnie, a Salman pewnie nigdy nie ujrzy bram więzienia. Może to i dobrze dla bollywodzkich produkcji, ale czy dla szarego społeczeństwa, które bierze przykład ze sławnego celebryty to wróży coś dobrego? 

Szczerze mówiąc bardzo w to wątpię, gdyż jakie przesłanie to z sobą niesie? Jeśli masz kasę i sławę możesz robić wszystko co Ci się podoba, nawet zabijać ludzi, a i tak unikniesz kary. Czy taki przykład powinien on dawać swoim fanom?


Co to znaczy w końcu Być jak Salman Khan? 

Czy to znaczy być przestępcą w świetle prawa, ale unikającym kary i robiącym co się chce? 

Czy to znaczy być totalnym próżnym i zakochanym w sobie egoistą?

Zagłuszającym wyrzuty sumienia fundacją i pracą charytatywną?

A może zupełnie odwrotnie bardzo dobry zagubiony człowiek?

Czy też tak jak na początku taki pełen zalet celebrytą, który wszystkim pomaga?


Obojętnie jakby nie było to Salman Khan znowu (nie) jest w więźniu. Uniknął tej odpowiedzialności za swoje czyny, bo nie sądzę, że nawet tak wysoka kara finansowa jakoś specjalnie by na niego wpłynęła.

A Ty chcesz Być jak Salman Khan? ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: