poniedziałek, 2 października 2017

Unikatowe Recenzje - Film Pk

Tak jest, wreszcie doczekaliście się pierwszej filmowej recenzji na blogu. 

Ostrzegam jednak, że nie będzie to taka zwykła recenzja jakie macie okazje czytać na co dzień. Jak już wiecie, a może nie wiecie nie lubię pisać zbytnio recenzji filmowych, ale tak ładnie o nie prosicie co jakiś czas, więc zdecydowałam się w końcu jednak nieco wgłębić w temat i polubić sprawę. Czego się dla Was nie robi kochani Bollymaniacy. <3

Nie spodziewajcie się zwyczajnej recenzji, nie bez powodu nazwałam tę serie postów z recenzjami: "Unikatowe Recenzje."
Informacje o filmie z płyty DVD  lub Internetu:

PK (2014)Humanoidalny kosmita dociera na Ziemię. Przybysz stara się poznać ludzkie wierzenia i tradycje. 

reżyseria:
scenariusz:

oceń twórców 

gatunek:
produkcja:
premiera: 18 grudnia 2014 (świat)
boxoffice:$100 370 104

nagrody:
IIFA IIFA Najlepszy reżyser w roku 2015 dla Rajkumar Hirani oraz 2 inne nagrody i 10 nominacji. 


Obsada filmu/Ciekawostki i inne sprawy :


Moja Unikatowa Recenzja:


O czym jest film:

Tytułowy bohater filmu Pk (pijaczek), w którego rolę wciela się Aamir Khan jest przesympatycznym i bardzo zabawnym kosmitą. Ląduje na planecie Ziemia po to aby ją zbadać, jednak w wyniku kradzieży amuletu za pomocą, którego przywołuje swój bajeczny pojazd, czyli statek kosmiczny, nie może wrócić do domu. I od tego momentu zaczyna się jego wielka przygoda na naszej planecie. Podczas swojej wędrówki poznaje znaną dziennikarkę, którą fascynuje bardzo jego osoba w związku z tym wysłuchuje jego historii i zaczyna mu pomagać w poszukiwaniach ukradzionego amuletu. W rolę dziennikarki wciela się niezastąpiona Anushka Sharma.

Fabuła:

Sama fabuła filmu według mnie jest rewelacyjna! Przybysz z innego świata odwiedza Ziemię i uczy się naszych zasad w życiu. Jest także w dużym stopniu skupiona na temacie różnych religii ukazując zakłamanie i obłudę ludzi, którzy poprzez wierzenia religijne naciągają, oszukują i zarabiają kupę kasy na naiwności, łatwowierności,  dobrych, zagubionych, jak i głęboko wierzących ludzi.

Istotną rolę odgrywa tutaj wątek komediowy. Już sam tytuł filmu to istna komedia, ponieważ PK oznacza pijaczka. Tak ludzie nazywają naszego kosmitę, gdyż zwyczajnie myślą, że po prostu za dużo wypił stąd jego dziwne zachowanie. Podczas swojej podróży Pk spotyka zarówno dobrych, jak i złych ludzi, choć to przezabawna komedia można z niej bardzo wiele wyciągnąć i się nauczyć. Jak widać komedia komedii nierówna, akurat ta ma dodatkowe przesłanie niż tylko rozśmieszenie widza.

Oczywiście w samej fabule filmu nie brakuje też wątku miłosnego między innymi Pk zakochuje się w swojej pomocniczce dziennikarce, jednak ona kocha kogoś innego.

Obsada:

Dwójka głównych bohaterów to już prawdziwe "Gwiazdy" Bollywodzkiej estrady i nie trzeba ich nikomu przestawiać.  Obydwóch głównych aktorów ma grono swoich fanów, jak i anty-fanów. Jednak trzeba im przyznać, że w tym oto filmie dali z siebie wszystko, a ich gra aktorska jest po prostu znakomita. Nikt inny lepiej by nie pasował do tej roli. W tym momencie wielkie ukłony i brawa dla Anuski Sharmy i Aamira Khana.

Muzyka i Efekty Specjalne:

Jest trochę efektów specjalnych typu: 

Statek kosmiczny, amulet, kosmita, kosmos są one zrobione dobrze/poprawnie jednak moim zdaniem w tej kwestii można by się dużo bardziej postarać.

Natomiast jeśli chodzi o muzykę znajduję się ona w filmie, bo jakżeby inaczej, jednak nie jest jej tak dużo jak w innych produkcjach tego typu. Mi osobiście najbardziej podoba się piosenka "Love is waste of time", która jest tak samo pełna humoru, jak i film, więc fantastycznie się wpisuję w całą fabułę. Dodatkowo jeśli chodzi o muzykę to uważam, iż w innych produkcjach tego typu jest dużo lepszych kawałków niż w tym filmie.


Podsumowanie i odpowiedź na typowe pytanie, którego chcemy się zawsze dowiedzieć czytając każdą recenzję. :D

Czy warto ten film obejrzeć?

Podsumowując moim zdaniem cała fabuła filmu, jak i jej zrealizowanie jest świetne. Aktorzy są tymi z najwyższej półki, co niestety nie zawsze gwarantuję doskonałą jakość filmu i sukces, ale w tym przypadku jak najbardziej tak jednak jest. Gra aktorska jest cudownym dopełnieniem całego filmu.

Muzyka też jest całkiem dobra, jednak muszę przyznać, że w innych produkcjach jest jeszcze lepsza, ale w mojej opinii nie przeszkadza to, aż tak bardzo akurat to temu filmowi, gdyż ma on całkiem inny zamysł. Najbardziej rozczarowujące są efekty specjalne, które znajdują się w filmie, ale wydają się nie do końca dopracowane, chociaż może to też część tego komediowego tonu i żartu.

Ja osobiście ten film gorąco polecam i myślę, że warto go obejrzeć i to nawet niejeden raz. Jest to przezabawna komedia, która sprawi , iż nieraz spadniecie ze śmiechu z fotela podczas seansu, a do tego nie tylko bawi, ale też uczy i otwiera oczy na pewne sprawy. Uważajcie jednak jeśli poruszanie religijnych tematów w sposób komediowy Was nie bawi, czy też czujecie się tym zniesmaczeni wtedy ten film nie jest dla Was. Wszystkich tych natomiast, którzy umieją traktować pewne sprawy i komedie z przymrużeniem oka zachęcam do filmowego seansu z kosmitą Pk na czele. :)

PS - Wszyscy fani Bollywood - ten film to jedna z Waszych pozycji obowiązkowych coś w rodzaju komediowej Bollywodzkiej klasyki. Wy tego przegapić nie możecie! <3

Gdzie zobaczyć /kupić?

Oryginalne DVD kolekcjonerskie filmu "PK" możemy kupić na przykład na Allegro -  jest ono dostępne w wersji polskiej. Możemy także spróbować swoich sił w internetowych przestworzach i oglądać online za darmo, jednak jako wielka fanka polecam kupić DVD oczywiście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: