wtorek, 5 stycznia 2021

Niech nie będzie niespełnionych pragnień...

Niech nie będzie niespełnionych pragnień...Jest to fragment polskiego tłumaczenia piosenki "O saki, saki", który mianowałam moim największym zeszłorocznym hitem. Jednocześnie niech to będą też moje życzenia noworoczne dla każdego z was. Jak się można łatwo domyślić robimy blogowe podsumowanie roku 2020. Nigdy nie byłam fanką tego typu podsumowań, ale może najwyższy czas by to zmienić.


Blogowe podsumowanie roku w liczbach:


W 2020 roku napisałam i udostępniłam na blogu 84 postów w tym, aż 43 tłumaczeń piosenek.  Przy czym 3 z tych tłumaczeń nie są mojego autorstwa, ale o tym za chwilę. Pojawiły się również 2 części z serii Kulisy Związku Mieszanego (polsko-bengalski mix) i tym samym seria trzecia, jak i czwarta kulisów została ukończona.  Było też kilka recenzji filmowych, książkowych oraz jedna nowość, czyli recenzja serialu indyjskiego. Nie zabrakło również wpisów dotyczących różnych świąt. W tym roku pojawił się również jeden z dla mnie najważniejszych wpisów, którym był post na temat Indyjskich filmów kręconych w Polsce, w jakim wszystkie informacje zostały zebrane w całość.  Bardzo unikatowy wpis, który udało się zrealizować również dzięki  waszej pomocy i mam nadzieję, że będziemy uzupełniać go razem już dalej w tym roku.

Blogowe Top 10 (2020.r) czyli najchętniej i najczęściej czytane przez was wpisy na blogu w 2020.r: 
1. Jak kochają Indusi?

2. Indyjskie filmy kręcone w Polsce.

3. Wielkanoc w Indiach.

4. Wyjątkowe życzenia z Okazji Diwali - Edycja Specjalna Limitowana.

5. Prezent pod choinką - Wyjątkowy Horoskop Bollywood 2021.r

6. Co to jest prawdziwy luksus?

7. Rakshabandhan ‐ Specjalny Dzień Dla Rodzeństwa.

8. Księżycowe Święto ‐ Karva Chauth.

9. Diwali - Święto Świateł jak się przygotować?

10. Nie jestem rasistą/ką ale...


Co jeszcze się działo w 2020 roku?

W Lutym 2020.r dołączyłam do zaszczytnego grona tłumaczy, w którym tłumaczymy dla fanów indyjskie seriale na język polski. Póki co przez ten rok udało mi się przetłumaczyć dla was 28 odcinków serialu "Historia naszych relacji" (Silsila Badalte Rishton Ka). Myślę, że coraz lepiej mi idzie i nabieram większej wprawy, więc te tłumaczenia kolejnych odcinków, serialu będą o wiele lepsze oraz dokładniejsze.

W Marcu natomiast zostałam prezenterką Radia Bwood prowadzonego i reaktywowanego przez Ashę. Dołączyłam tam zresztą w tym samym czasie co Pretishya. Prowadziłam tam na początku dwa razy w tygodniu swoją własną audycję pt. "Weekend z Bollywood" w każdy piątek i niedzielę. Życie czasem zmienia nasze plany i musiałam zrezygnować z podwójnej audycji w tygodniu na rzecz innych spraw. Jednak przygodę z Radiem Bwood nadal kontynuuję, tylko że swoją audycję obecnie prowadzę raz w tygodniu w każdy Piątek.

W sierpniu zrobiłam sobie dwa tygodnie urlopu blogowego. Miałam wtedy gorszy czas, przesyt i byłam po prostu zmęczona. Tylko tak się zastanawiam czy serio ktoś myślał, że odpoczywałam? Skądże, nawet podczas przerwy bez wstawiania wpisów w ten czy inny sposób zajmowałam się blogiem. Czy to już podchodzi pod pracoholizm?

W Październiku zyskałam nowego pomocnika blogowego. Paulla od tego czasu tłumaczy czasami dla was również niektóre piosenki na blogu. W 2020 roku na blogu pojawiły się, aż 3 tłumaczenia piosenek jej autorstwa wraz z wykonanymi przez nią samą ilustracjami do postów.

W Listopadzie stało się coś co było zaplanowane przez mnie dopiero na ten rok.  Jednak jakoś tak się ułożyło, że ten projekt wystartował wcześniej niż zakładałam. Zresztą myślę, że dobrze się stało.  Mówię oczywiście o serii wywiadów live (Na Facebookowym Fanpage-u Bloga) z różnymi pasjonującymi ludźmi w których to puruszamy się po tematyce mocno związaną z blogiem.  W 2020.r  z serii "Wywiady z Lily" pojawiły  się dwa odcinki.  W pierwszym odcinku moim gościem była Pretishya prowadzącą bloga "Na indyjskim ekranie". (Listopad 2020.r). Natomiast w drugim odcinku moim gościem był Maciek z Diligent Linguist.  (Grudzień 2020.r).


Postanowienia i plany na 2021.r


Zanim przejdziemy do tego co będzie się działo w 2021.r to odrobinę prywaty. Podsumowanie poprzedniego roku ciąg dalszy. W Marcu 2020.r zdałam egzamin praktyczny i w końcu otrzymałam prawo jazdy. W Czerwcu niestety zmarła moja teściowa, pogrzeb nawet online nie jest niczym przyjemnym, także szczegółów tu oszczędzę. W Październiku dostałam się na studia i rozpoczęłam naukę.  W Listopadzie natomiast ja i mąż zachorowaliśmy na chorobę  wiadomo jaką, której nazwy ponoć nie można wymawiać, bo blokują.  Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale po co ryzykować. Jest to też rok, w którym prawie udało mi się wyjść z depresji. Niestety okazało się, że to jeszcze nie koniec, bo znalazło się parę innych rzeczy do opracowania, ale o tym może kiedy indziej. W każdym razie w dalszym ciągu się leczę farmakologicznie oraz chodzę na terapię. Nie widzę w tym już ani nic złego, ani wstydliwego. Ten rok podsumowując zarówno blogowo i prywatnie był po prostu dziwny.  Nie tak, że super zły, ani super dobry. Po prostu dziwny.

Plany blogowe na 2021.r, ponieważ te prywatne postanowienia, cele i plany zachowam dla siebie. W 2021.r na pewno chcę kontynuować serię wywiadów live na Fanpage-u bloga (Facebook). Póki co planuję jeden wywiad  w miesiącu i już mogę zdradzić kto będzie pierwszym moim gościem w Nowym Roku (Styczeń 2021.r), a będzie to pisarka i autorka powieści z serii India Euro Story ‐ Nina Nirali. Kolejne grafiki z cytatami z filmów indyjskich, Bollywodzkich memów oraz ciekawostek z serii czy wiesz, że...? Do tego jak zawsze konkursy z nagrodami i wiele innych niespodzianek. Mam nadzieję, że w tym roku się już uda to zorganizować. Mowa tu oczywiście o tym co się będzie działo na Fanpage-u bloga na Facebooku, więc jeśli jeszcze ciebie tam nie ma to szybciutko tutaj dołączaj - Link

Tymczasem jeśli chodzi o samego bloga to zamierzam kontynuować serię Kulisy Związku Mieszanego (polsko-bengalski mix) oraz nowość z zeszłego roku, którym są Recenzje Indyjskich Seriali.  Nie ma oczywiście żadnych wątpliwości co do stałego punktu programu, czyli kolejnej porcji przetłumaczonych piosenek z filmów Bollywood i nie tylko.  Tym bardziej teraz kiedy do akcji wkroczyła również Paulla. Do tego jak zawsze święta, recenzje filmów, książek oraz o wiele więcej innych różnorodnych wpisów. Nowe wpisy będą pojawiać się jak zwykle w każdy wtorek i czwartek.  Nasze #bollywtorek i #bollyczwartek to już tradycja sama w sobie.

W 2021.r oczywiście też nadal będę dla was tłumaczyć seriale oraz prowadzić audycje "Weekend z Bollywood" w każdy Piątek od 20.00 (PL) w Radiu Bwood ‐ Link.

W 2021.r dołączam do wyzwania zorganizowanego przez Pretishyę "W 2021.r obejrzę 50 filmów Bollywood" i tym razem chcę je w pełni zrealizować ‐Link.

Na razie to by chyba było na tyle, jeśli o czymś zapomniałam lub o kimś to wybaczcie albo przypominajcie. Nie chcę i nie mogę też zdradzać wszystkiego, a z doświadczenia wiem, że nowe pomysły i inspiracje czasem przychodzą w trakcie roku bez jakiegoś specjalnego planowania. Ja uwielbiam tą spontaniczność, także mogę tylko zachęcić byście jak to się mówi obserwowali cały czas by niczego nie przegapić. 

A wy podsumowaliście już 2020.r? Macie jakieś postanowienia noworoczne? 

Szczęśliwego Nowego Roku 2021.r!

Wasza Lily ❤

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: