wtorek, 21 kwietnia 2020

Unikatowe Recenzje - Jesteś Moją Muzyką

Jesteś Moją Muzyką

Najbardziej na świecie kocham i uwielbiam papierowe książki. Ten zapach świeżo wydrukowanego papieru, przewracanie kartek, postawienie na półce, a przede wszystkim możliwość trzymania takiego cuda w swoich dłoniach. Niedawno nastąpiła u mnie jednak mała przemiana. Nadal kocham książki z papieru i nigdy nie przestanę, ale coraz bardziej przekonuję się też do książek w wersji elektronicznej, czyli tzn. e-bo0ków. 

Zaczęłam i je również czytać, a nawet znalazłam kilka zalet takiego rozwiązania, wciąż mam przeczytanych więcej książek niż ebooków. Natomiast od tej chwili będę czytać, zarówno książki w wersji papierowej, jak i elektronicznej.  Tym bardziej, że w takim gorącym okresie jaki teraz panuje, trochę nie ma innego wyjścia, a z drugiej strony jest to bardzo wygodne. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć i już mamy cała książkę u siebie.


Nie musimy czekać na kuriera z przesyłką, ponieważ e-book przychodzi do nas w zaledwie kilka minut. Taki e-book możemy czytać, zarówno z komputera, jak i z telefonu. W zasadzie wszędzie, o każdej porze dnia i nocy. Przyznam, że to ogromna zaleta, gdyż przy dwójce małych i dosyć  energicznych dzieciach dużo łatwiej, szybciej i bezpieczniej jest wyciągnąć mały, poręczny telefon otworzyć plik z książką. Poczytać niż zabrać wielką, ciężką książkę, nawet najpiękniej wydaną i ją przeczytać w spokoju, bez obawy o to, że zostanie zniszczona, a czytanie w okrutny sposób przerwane.

Jest jeszcze jeden plus takiej e-wersji, o którym być może autorzy ci nie powiedzą, ale ja to zrobię, ponieważ jest to taka dwustronna zaleta, zarówno dla pisarza, jak i czytelnika. Mianowicie to oszczędność w wydaniu takiej książki. Oszczędza się sporo pieniędzy na druku oraz papierze, a co za tym idzie taka wersja jest bardziej ekologiczna. W tym przypadku często też zapłacimy mniej pieniędzy niż za wersj
ę wydrukowaną, ale jeśli chodzi o cenę, to różnie też z tym bywa. Na pewno za to zyskujemy poczucie dbania w ten sposób, o nasze środowisko oraz wygodę i szybkość dostępu.Unikatowe Recenzje Książkowe


Oficjalny Opis Książki:


"Salil Kanvar jest od lat uznaną gwiazdą indyjskiego kina. Jest też przekonany, że w jego żyłach płynie nie krew, lecz muzyka. Dopóki nie dopadło go wypalenie zawodowe, uważał, że jego życie jest idealne. W poszukiwaniu utraconej pasji do muzyki wyjeżdża do Europy."Moja Unikatowa Recenzja


Jesteś Moją Muzyką (Tum Meri Dhwani Ho) -
Jest właśnie jedną z tych książek, które przeczytałam w formie e-booka. Książka ta ma zaledwie dziesięć rozdziałów, plus epilog i co najważniejsze aż 107 stron.  Bardzo cieniutka, mini wersja książkowa, tak naprawdę. Dlatego też tym bardziej opłaca się nam nabyć ją w formie elektronicznej. 

Jedną z jej największych zalet jest to, że bardzo szybko się ją czyta i to nie tylko ze względu na znikomą ilość stron, lecz także na specyficznych bohaterów oraz lekkie pióro autorki. Alice, czyli zwyczajna kobieta z przeszłością, próbująca czerpać z życia pełnymi garściami i jakoś żyć, jak niejedna z nas. A obok niej pojawia się całkowite jej przeciwieństwo, człowiek orkiestra, rozkapryszona gwiazda filmowa, bogacz śmiejący twierdzić, że ma problemy, gdyż przehulał pół życia i ponoć wypalił się zawodowo, niejaki Salil Kanvar.  Jest coś naprawdę magicznego w tym romansie. To chyba musi być ta magia muzyki. A może jeszcze coś innego, z wyjątkowo interesującej fabuły?


Kocham muzykę, taniec i śpiew, także myślę, że dla miłośników tego rodzaju rozrywki to pozycja, która może was do siebie przyciągnąć już samym tytułem. Do tego autorka sprytnie przemyca nam tytuły przepięknych indyjskich utworów w tej powieści. Nie wspominając już o tym, że wszystkie jej książki posiadają swoje własne tło muzyczne. Fani najsłynniejszych bollywodzkich romansów też powinni być zachwyceni tym dziełem, ponieważ to jedna z kolejnych powieści Niny Nirali, która mogłaby być doskonałym scenariuszem do  jednego z takich  filmów. Z takiego względu, że książka ta jest bardzo treściwa, ale krótka to nie chcę wam zdradzać zbyt wiele szczegółów podczas pisania tej recenzji. 


Od razu przechodzę, więc do wad ukrytych w tej powieści. Jedną z ogromnych wad tej książki jest właśnie jej długość, a raczej to, że jest zbyt krótka.  Tu wychodzi nam pewna groteska, ponieważ w tym przypadku jest to zarówno jej wada, jak i zaleta. W zależności od naszej perspektywy. Akcja jak dla mnie w pewnych momentach dzieje się zdecydowanie za szybko, a co więcej temat "relacji" potraktowany jest trochę "mało życiowo", w niektórych fragmentach powieści.  Wszyscy wiemy, że to nie prawdziwe życie tylko fikcja literacka, ale moim zdaniem czasem przydałoby się podejść do pewnych spraw i tematów bardziej realistycznie or
az życiowo. Co dodałoby tej książce jeszcze więcej walorów.Czy warto sięgnąć po ten tytuł?Myślę, że jak zawsze zależy to od waszych czytelniczych preferencji, ale fani romansów oraz Bollywood powinni być zachwyceni. Nina przenosi nas tym razem w końcu, w magiczny świat muzyki, filmu oraz Indii. Każdy, kto ma ochotę na porcję ciekawostek na temat tego kraju nie powinien czuć się zawiedzony.


Natomiast absolutnie odradzam tą pozycję tym, którzy nie parają miłością do indyjskiego kina lub nie lubią ckliwych romansów. A  także wszystkim tym, którzy lubią grubsze książki  i chcą usiądź wygodnie w fotelu i zatracić się w lekturze, na conajmniej kilka wieczorów. Zdecydowanie to książka nie dla was.


Osobiście polecam ten tytuł z całego serca wszystkim tym, którzy nie należą do tej grupy, której ją odradzam. "Jesteś Moją Muzyką ",  to bardzo ciekawa książka, która was dosłownie pochłonie. Jest to ten typ, który uwielbiam, czyli jak już zaczniesz czytać to nie będziesz mogła/mógł się od niej oderwać i oczywiście koniecznie trzeba ją "połknąć" w całości. Zdradzę wam tylko jeszcze jeden sekret, że w niej jest taki jeden moment, który wzrusza do łez. Ja przy niej płakałam, a to tylko mini książka na jeden wieczór lub noc przy indyjskiej herbatce. Skoro potrafi ona wywołać takie emocje to znaczy tylko jedno... być może nie spędzicie z nią przydługich wieczorów przy lampce wina, ale to przecież nie o długość chodzi, a o jakość, a  ona w tym przypadku musi być naprawdę dobra.


Nina Nirali - Z wykształcenia germanistka, pasjonatka języków obcych. Od lat zawodowo związana ze środowiskiem międzynarodowym, szczególnie z Indiami. Niegdyś żona muzułmanina. Prywatnie wiedzie spokojne życie wraz ze swoim synem oraz adoptowanym psem, Fridą. Autorka popularnych książek z gatunku literatury obyczajowej i kobiecej. Twórczyni serii nowel i powieści, zatytułowanej „IndiaEuroStory”, gdzie ścierają się dwie kultury, hinduska i europejska. Jej najbardziej znane powieści to: "Kiedy znów się spotkamy", "Maharani", "Powiedz, że mnie kochasz" oraz "Oblicza księżyca".

Link do kupienia książki: Jesteś Moją Muzyką


Więcej informacji o jej twórczości znajdziecie:

Oficjalna Strona autorki Oficjalny Fanpage na Facebooku Oficjalna Strona na Instagramie India Euro Story- You Tube
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: