wtorek, 6 marca 2018

Kopciuszek czy księżniczka?

Kopciuszek czy księżniczka?"Dlaczego chcesz się wcisnąć, wpasować w ten szklany pantofelek jak Kopciuszek kiedy możesz go roztrzaskać w drobny mak?!" 

Powyższy cytat to są często powtarzane słowa ojca, kierowane do jego najdroższej córki Priyanki Chopry. Ona sama jednak mówi, że nie chciała i nadal nie chce niczego niszczyć, ani rozbijać jak już to tylko wszystkie trudności i przeszkody, które stają jej na drodze do spełnienia marzeń. I po prostu być lepszą/najlepszą wersją siebie.

A Ty co wybierasz? Bycie Kopciuszkiem i na siłę dopasowanie się do innych, wciskanie na siłę tego pantofelka? A może chcesz roztrzaskać go na miliardy szklistych kawałków?

Zarówno ja i Priyanką wybieramy bycie księżniczkami, czyli nic nie niszczymy z wyłączeniem przeszkód, które stają nam na drodze do spełnienia naszych celów. To oczywiście tylko wtedy kiedy zajdzie taka potrzeba, nie raniąc przy tym nikogo, ale również nie chcemy wciskać na siłę się w jakieś ramy, które określają nam inni. Szklane pantofelki wyszły już dawno z mody dlatego zostawiamy je daleko w tyle.


Jak zostać drugą Priyanką Choprą? Jak przemienić się w tą księżniczkę?


Poznaj dwanaście zasad według Priyanki Chopry, dzięki którym staniesz się nią, czyli tą przysłowiową księżniczką. Dobra masz mnie, żartowałam oczywiście.


12 zasad jak stać się lepszą wersją siebie według Priyanki Chopry:1. Odnajdź siebie, tego prawdziwego człowieka, którym jesteś. Kim jesteś? Co w Tobie tkwi? Twoje marzenia, plany, opinie, nadzieje, wierzenia i charakter to są rzeczy, dzięki którym odnajdziesz swoje prawdziwe ja. Nie obawiaj się niczego, a już na pewno nie odnalezienia swojego oryginału.

2. Daj swoim marzeniom skrzydła i spełniaj je.

3. Wykorzystuj napotkane szanse i okazje. Zrób to przez rozpoznanie ich zawczasu zanim kolejne uciekną Ci z przed nosa. Miej ambicje. Mierz wysoko.

4. Bądź głodny swoich marzeń i ambicji. Walcz o nie, bo nikt inny tego za Ciebie nie zrobi. Nie pozwól nikomu decydować o Twoim życiu, nie daj sobie wmówić, że potrzebujesz tego szklanego pantofelka.

5. Nie poddawaj się. Nigdy przenigdy się nie poddawaj, walcz do końca.

6. Przegrywaj, przegrywaj i jeszcze raz przegrywaj, ale następnie wstań z popiołów jak feniks i wznieś się z powrotem wysoko. Przegrywanie jest częścią życia i niestety nie unikniesz go. Dlatego naucz się przegrywać i powstawać z powrotem po porażce na nogi.

7. Ryzykuj, ale ryzykuj mądrze tzn. podejmuj ryzyko skalkulowane. Bez ryzykowania nic nie osiągniesz.

8. Otaczaj się zawsze odpowiednimi ludźmi. Dobieraj swoje towarzystwo mądrze. Nie wybieraj takich, którzy wbiją Ci nóź w plecy.

9. Pamiętaj nigdy wszystkich nie zadowolisz (w szczególności w dzisiejszych czasach kiedy social media są tak popularne i rozbudowane, a ludzie nieraz czują się anonimowi. W związku z tym pozwalają sobie na niewybredne komentarze).

10. Nie bierz siebie i życia zbyt poważnie. Śmiej się z siebie, życia i sytuacji. Miej poczucie humoru i z niego korzystaj.

11. Zawsze znajdzie się ktoś kto ma gorzej od Ciebie. Dlatego dawaj/oddawaj innym od siebie tyle ile możesz. Pomagaj!

12. Zawsze pamiętaj skąd pochodzisz!

PS - Wszystkie zasady pochodzą z przemowy Priyanki Chopry na corocznej gali "Penguin anunal" z 2017 roku. Jest to oczywiście tzn. wolne tłumaczenie. Jeśli chcecie posłuchać w wersji oryginalnej całą przemowę to tutaj - LINK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: