wtorek, 11 stycznia 2022

Unikatowe Recenzje - Film Awara Paagal Deewana

Unikatowe Recenzje Filmowe


Nowy rok, więc postanowiłam, że na pierwszy ogień zabiorę się za jakiś lekki i przyjemny seans.  Tak, więc wybór padł na komedie.  Ktoś tam mówił, że fajnie, dużo śmiechu i nawet zabawna to się skusiłam.

Szybko okazało się, że to nie jest stricte komedia, a komedia sensacyjna w dodatku okraszona sporą dawką czarnego humoru. Nie mam nic przeciwko różnym gatunkom filmowym, tak samo jak i literackim, bo jeśli coś jest dobre to po prostu takie jest.  Gdy mi się coś podoba to drugorzędna sprawą jest jakiś podział gatunkowy. Jednak czy ten film to był dobry wybór na rozpoczęcie tego roku? Przekonaj się razem ze mną zaglądając do mojej unikatowej recenzji. 

Informacje o filmie:

Historia skupiona jest na spadku zostawionym przez mafioza don Baba Baldev Prasad, który zmarł po zawale serca. Zostawił on po swojej śmierci diamenty warte 200 milionów dolarów. Miały one być równo podzielone pomiędzy jego syna Vikranta, córkę Preeti oraz zięcia Guru Gulab Khatri. Jednak by otrzymać swoją część diamentów cała trójka musi wstawić się razem w banku lub przedstawić akty zgonów pozostałych osób. Krótko po śmierci Dona, Vikrant próbuję wyeliminować Guru i zaczyna się cały pościg oraz walka o diamenty. 

Avara Paagal Deewana (2002)

2godz. 44 min.

Reżyseria: Vikram Bhatt

Scenariusz: Amand Vardhan/Mangesh Kulkarani 

Gatunek: Komedia Kryminalna/Czarna komedia 

Produkcja: Indie

Premiera: 20 czerwca 2002 

Nagrody ‐ Link

Obsada Filmu: Ashkay Kumar (Guru Gulab Khatri), Paresh Rafał (Manilal), Preeti Jhangiani (Preeti), Johny Lever (Chhota Chhatri), Amrita Arora (Mona), Aftab Shivdasani (Dr Anmol Acharya)

Reszta Obsady: Link


Moja Unikatowa Recenzja:
 

O czym jest film?

Gangster Prasad zostawia po swojej śmierci spadek w postaci diamentów wartych 200 milionów dolarów. Mają go odebrać z banku w Nowym Jorku i podzielić się po równo jego syn, córka oraz zięć.  Nie są oni zbyt chętni do dzielenia się czymkolwiek i tu powstaje problem, ponieważ by odebrać swoją część spadku muszą wstawić się w banku całą trójką lub przedstawić akty zgonów pozostałych. 


Fabuła: 

Fabuła nie powala swoją pomysłowością.  Kolejny film sensacyjny o pogoni za diamentami, w tym przypadku spadkiem po zmarłym gangsterze. W pogoni za diamentami i pieniędzmi, bo oczywiście w międzyczasie kiedy trójka głównych spadkobierców się bije i stara wyeliminować rywali to odbywa się pościg za jednym z nich, gdzie jest wyznaczona nagroda pieniężna i zwykli ludzie zostają przez przypadek wmieszani w cały ten bałagan. Moim zdaniem fabuła bardzo oklepana, ale to jeszcze ujdzie w tłoku. Film okraszony niby dużą dawkę humoru, ale nie dla wszystkich, gdyż to tzn. czarny humor. 

Obsada:

Obsada składa się o dziwo z wielu cenionych aktorek i aktorów.  Jednak nie czuję się na siłach oceniać ich gry aktorskiej w tym przypadku i zaraz wyjaśnię dlaczego. 


Muzyka i Efekty specjalne: 

Muzyka to zdecydowanie najmocniejszy punkt tego filmu. Efekty specjalne były i to nawet mnóstwo, jak zwykle w tych wszystkich scenach walki, ucieczek i innych przerysowanych mocno rozgrywek, których nie jestem fanką. Nie lubię tego typu scen, ale muszę  chyba docenić efekty specjalne tak by wypadało.


Czy warto film obejrzeć?

Nie będę tego przeciągać w nieskończoność, jak dla mnie absolutnie nie warto. Strata czasu.  Sama ledwo dobrnęłam do końca.  Myślałam, że przerwę seans już kilkadziesiąt razy podczas oglądania. Miała być fajna komedia i kupa śmiechu na początek nowego roku, a tu taka klapa.  Nie mam chyba za grosz poczucia humoru. W porządku było parę scen i dialogów, przy których się uśmiechnęłam, ale nie jest to tego typu film jaki rozbawiłby mnie do łez. Nie jestem może zbyt obiektywna, gdyż filmy sensacyjne to nie do końca moje klimaty, ale zdarzyło mi się zobaczyć jakieś z tego gatunku, które mi się jednak podobają. Ten niestety do nich nie należał. Muszę tu wspomnieć, że jest to komedia sensacyjna, a króluje w niej czarny humor, co jak widać najwidoczniej mi również nie odpowiada. 

Jak się sama przekonałam na własnej skórze to komedie z tzn. czarnym humorem mi nie bardzo podchodzą. W związku z tym nie wypowiadam się też jakoś specjalnie o obsadzie i grze aktorskiej, bo jestem pewna, że wszyscy się bardzo starali.  Natomiast mi ten film na tyle się nie podobał, że nie chcę, by to wpłynęło na ocenę innych jego aspektów. 

Jeśli jednak ty lubisz tego typu filmy to jak najbardziej możesz spróbować po niego sięgnąć.  Ja tylko się przekonałam po raz kolejny, że takie filmy to nie dla mnie. I ze swojej strony nie polecam.  Czas zmarnowany. 


PS - Dla wszystkich fanów Bollywood:

Ten film nie jest dla was obowiązkowy.  Ze spokojem możecie sobie go odpuścić.  Z czystym sercem zezwalam by go nie oglądać. 

Gdzie zobaczyć/kupić?

W tym wpisie już wszystko jest pięknie opisane, więc odsyłam was do niego - Link


Zwiastun:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: