wtorek, 18 lutego 2020

Szczęśliwe Amulety Indyjskich Mnichów

Szczęśliwe Amulety Indyjskich MnichówCo przynosi szczęście w Indiach?

Kiedyś pisałam już o tym co według indyjskich wierzeń może przynieść nam pecha, a teraz nadszedł czas na opis tego dzięki czemu będziemy mieć szczęście i powodzenie. Rzeczy przynoszące nam szczęście możemy podzielić na kilka kategorii. Byłyby to zwierzęta, bogowie i boginie, jedzenie, inne znaki oraz przedmioty, a także sytuacje. Ja jednak nie będę dzielić ich na żadne kategorie, tylko wam wymienię i opiszę kilka z nich. Jak się domyślacie zawsze w takim przypadku będzie to tylko zaledwie niewielka część z wszystkich tych szczęśliwych amuletów i talizmanów. Wybrałam jednak z nich te najbardziej popularne i najważniejsze moim skromnym zdaniem.


Szczęśliwe amulety indyjskich mnichów to:

1. Znak Om - Starożytny znak indyjski i tybetański. Jest pierwszą głoską wszechświata, oddechem stwórcy, jednym z najczęściej powtarzanych dźwięków w zaklęciach i mantrach. Najświętsza sylaba i symbol hinduizmu. "Om" w sanskrycie oznacza: 


"Kłaniam się, zgadzam się, akceptuję."

Znak Om nie tylko przynosi szczęście, ale też ochrania przed złem.
2. Czakra i Chakram.
  • Czakra to jest to ośrodek energetyczny znajdujący się w ciele człowieka, w którym krzyżują się kanały energetyczne. W ciele człowieka według jednej z najpopularniejszych teorii znajduje się siedem różnych czakr, czyli kanałów energetycznych. Każdy z nich odpowiada za coś innego i ma przypisany do siebie osobny kolor oraz muzykę.
Jeśli nasze czakry są zablokowane to może wpływać bardzo źle na nasze samopoczucie zdrowie. Zbieramy negatywną energię, którą powinniśmy oczyścić. 


Otwarte i oczyszczone czakry za to wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Czakry wykorzystywane są najczęściej podczas medytacji oraz, w niektórych rodzajach jogi. Jak widzimy na załączonym obrazku "czyste czakry" nie tylko przynoszą nam szczęście, ale też chronią przez złą energią.

  • Chakram - rodzaj broni pochodzącej z Indii, służącej do rzucania w przeciwnika.. Czakramy to płaskie krążki z ostrą krawędzią zewnętrzną. Często zdobione napisami lub ornamentami. Ten rodzaj broni nie był używany poza Indiami  Najbardziej popularny wśród Shików.

Ciekawostką jest to, że Chakram to rodzaj broni, której używała Xena Wojownicza Księżniczka w serialu o tym samym tytule. Posiadała ona "Magiczny Chakram". Dziś możemy spotkać amulety i talizmany w kształcie Chakramu, które mają za zadanie nas ochraniać (jak to z bronią bywa) oraz przynosić szczęście i powodzenie.

3. Słonik na szczęście - Chyba wszyscy znamy słonika z porcelany i to koniecznie z podniesioną trąbą do góry, do tego skierowaną w stronę okna jako amulet, który miał za zadanie przynieść nam szczęście. Za to pewnie nie wszyscy wiecie o tym, że kiedyś uważano, iż tylko białe słonie przynoszą szczęście, gdyż były bardzo rzadkie i hodowane w rodzinach królewskich.

Słonie są symbolem siły, władzy, prestiżu oraz szczęścia i bogactwa. Słoń z podniesioną trąbą do góry, a właściwie jego porcelanowa figurka na szczęście. Ten zwyczaj przybył do nas prosto z Indii.

4. Bóg przynoszący szczęście - Jest to oczywiście bóg Ganesza, który jest przedstawiany jako postać człowieka z głową słonia. To teraz już chyba wiadomo skąd wzięły się te nasze szczęśliwe słoniowe figurki z porcelany.

Ganesha, czyli bóg szczęścia i powodzenia, chyba nic więcej tutaj już dodawać nie trzeba.

5. Bogini szczęścia - Jak to w Indiach bywa skoro mamy boga szczęścia również i jest taka bogini. Teraz już nikt nie może powiedzieć, że zapomniałam o kobietach.

Przedstawiam wam Lakshmi (Lakszmi) - bogini szczęścia, bogactwa i piękna.

6. Węże - Jedne z najbardziej czczonych zwierząt w Indiach. Wąż symbolizuje regeneracje i nieśmiertelność.

Manasa Devi (Manasza) - bogini węży, która chroni przed ich ukąszeniami oraz zapewnia płodność i pomyślność (powodzenie/szczęście). Czczona we wsiach pod wieloma imionami i postaciami, opiewana w poematach zwanych magnalami. Jest wyrazem indyjskiego bardzo starożytnego szamanizmu.

7. Krowa - Zwierzę to jest jednym z najbardziej czczonych w Indiach spośród wszystkich zwierząt. Do tego stopnia, że nawet mamy specjalny termin określający niezwykle ważny status tego zwierzęcia w Indiach -  "Święte krowy".

W Indiach jest zakaz zabijania oraz spożywania mięsa z krów. Hinduiści wierzą w to, że prawem karmy kto skrzywdzi krowę to w kolejnym wcieleniu będzie przez nią pożarty. W czasach aryjskich, koczownicze ludy Aryjskie wędrowały po wyżynach irańskich wraz ze zwierzętami, które były ich wyżywicielami. Krowy były dla nich bardzo ważne, gdyż dawały mleko i dopóki krowy żyły to pasterze nie cierpieli z głodu. 

Bardziej wartościowe okazało się spożywanie krowiego mleka, gdyż można było to robić przez całe życie, raczej niż jednorazową ucztę z wołowym mięsem. Prawdopodobnie to właśnie wpłynęło na późniejszy zakaz zabijania tych zwierząt.

Życiodajna matka, która daje nam życie mlekiem i miodem płynące. Nie dziwi, więc fakt, że zwierzę to jest uważane za przynoszące powodzenie. Ciekawostką dodatkową jest też to, że kiedy zobaczysz krowę blisko swojego domu to oznaczy, że musisz przygotować się na wizytę gości.

8. Motyle - Piękne i kolorowe owady, tak samo barwne jak kraj jakim są Indie.

Motyl jest symbolem metamorfozy, piękna, przemiany duchowej oraz szczęścia.

9. Mrówki/Pawie - Kolejne ze zwierząt, których napotkanie na swojej drodze podobno przyniesie nam szczęście.


Paw nie cieszy się w Polsce zbyt wielką sławą, wręcz mówi się, że znalezienie pawiego pióra przynosi pecha, ale nie w Indiach rzecz jasna i oczywista. Napotkanie tutaj pawia przynosi szczęście i powodzenie, być może dlatego, że pawia rzadko można spotkać na swojej drodze. A jak wiadomo to co rzadkie jest również wyjątkowe. Do tego napotkanie tego zwierzęcia na swojej drodze podczas podróży zapewnia nam dobrą, bezpieczną i pomyślną podróż.

Mrówki to bardzo cierpliwe, wytrwałe i pracowite zwierzęta, a jak to się mówi ciężka praca popłaca i człowieka wzbogaca. Pewnie to właśnie dlatego spotkanie ich na swojej drodze w Indiach uważane jest za pomyślny znak.


10. Kurkuma - Złocista przyprawa stosowana z powodzeniem w indyjskiej kuchni, a także jako jeden z naturalnych kosmetyków. Specjalną pastą z kurkumy Hindusi często smarują swoje twarze na znak błogosławieństwa oraz powodzenia. Kurkuma często jest też darem w ofierze, dla niektórych bogów.


Przyprawa ta ma bardzo duże znaczenie w Azji i to nie tylko jako kuchenny dodatek, ale także jako znak błogosławieństwa i szczęścia dla nowożeńców. Jest nawet specjalna ceremonia przedmałżeńska zwana "Ceremonią (nocą) kurkumy".11. Indyjskie słodycze - Różnego rodzaju słodkości, a raczej zjedzenie ich ma przynieść  nam powodzenie. W szczególności w tym pomoże nam kustard, słodki pudding ryżowy, laddoo lub rasgulla . Jednak większość indyjskich słodyczy też się świetnie nada do tego by nas uszczęśliwić.


W Indiach bardzo często z okazji różnych świąt i ceremonii bliscy karmią się nawzajem czymś słodkim. Robi się też także podczas ślubów, wesel oraz ceremonii przedślubnych co ma być oznaką błogosławieństwa, pomyślności, szczęścia i słodkiego życia przyszłych małżonków.


12. Kwiat lotosu i horoskopy.

  • Kwiat lotosu - jest symbolem piękna, harmonii, duchowej równowagi oraz szczęścia.

Kwiat lotosu występuję w przeróżnych kolorach, a każdy z nich ma inną symbolikę i znaczenie. Na przykład różowy kwiat lotosu symbolizuje samego Buddę, jego życie oraz historię buddyzmu.

  • Horoskopy - Pomyślny horoskop zawsze na czasie i jak się sprawdzi to będziemy faktycznie wielkimi szczęściarzami.

Astrologia to temat uwielbiany i bardzo poważnie traktowany w Indiach. Horoskopy dla przyszłych małżonków musza być koniecznie wykonane i to na ich podstawie wybiera się daty ceremonii zaślubin oraz ślubu i wesela. Jeśli horoskopy danej pary do siebie pasują to wróży szczęśliwe i pomyślne życie małżeńskie, jeśli jednak nie to może to być nawet powodem zerwania relacji, gdyż panuje głęboko zakorzeniona wiara w to, że przez niezgadzające się ze sobą gwiazdy małżeństwo będzie nieudane, nieszczęśliwe i pechowe.

Mogłabym tak jeszcze wymieniać, ponieważ na przykład sny też mają ogromne znaczenie. Pewne rzeczy, które się przyśnią to dobry znak, natomiast inne zły. Tak samo to co zobaczymy zaraz po przebudzeniu może przynieś nam szczęście albo pecha. Właśnie dlatego wielu Indusów zaraz po przebudzeniu się patrzy na swoją dłoń odmawiając modlitwę lub na kołyszące się na wietrze palmy, gdyż one przynoszą szczęście.

To prawdziwy temat rzeka, więc muszę się w tym momencie zatrzymać, bo jak tak dalej pójdzie to będzie niezły materiał na książkę, a nie wpis blogowy. Za to już teraz na pewno mogę wam obiecać, że do tego tematu i im podobnych jeszcze powrócę. Bogatsi o tą tajemną wiedzę o Szczęśliwych Amuletach Indyjskich Mnichów na pewno osiągnięcie pełnie szczęścia. Powodzenia!

1 komentarz:

  1. Magia miłosna to termin, który odnosi się do praktyk, rytuałów lub zaklęć mających na celu wywołanie lub wzmocnienie uczucia miłości lub pożądania między dwiema osobami. Jest to często związane z wierzeniami w nadprzyrodzone moce i ma długą historię w różnych kulturach na całym świecie.

    Praktyki związane z magią miłosną mogą obejmować różne aspekty, takie jak używanie amuletów, zaklęć, ziół, świec, czy innych przedmiotów, które mają być nasycone energią miłości. Celem takich praktyk może być przyciągnięcie uwagi konkretnej osoby, odzyskanie utraconej miłości, wzmocnienie istniejącego związku, czy nawet rozdzielenie dwojga ludzi. Polecam https://astromagia.info

    OdpowiedzUsuń

Tutaj zostaw swoja opinie: