piątek, 2 lutego 2024

Hity Miesiąca - Styczeń 2024

 Hity Miesiąca - Styczeń 2024


Namaste! Tak wróciłam już, (więcej na ten temat w kolejnych wpisach dla zainteresowanych)  i wraz ze mną  jedna z waszych ulubionych serii blogowych 'Hity Miesiąca." W nowej, nieco odświeżonej wersji. Mam nadzieję, że się wam spodoba. Dajcie znać, co o niej myślicie ?

Indie Styczeń 2024

Film/Zwiastun: "Fighter" - Fighter to indyjski film akcji z 2024 roku w języku hindi, który opowiada o wyczynach pilota myśliwca i szpiega. Łączą oni siły, aby przeciwstawić się zagrożeniu terrorystycznemu w Kaszmirze.

Był to jeden z najbardziej oczekiwanych i dochodowych indyjskich filmów w styczniu 2024 roku. Fighter, z udziałem Hrithika Roshana i Deepiki Padukone. Był reżyserowany przez Siddhartha Ananda i wyprodukowany przez Viacom18 Studios i Marflix Pictures12. Zarobił 227,52 crore rupii (28 milionów dolarów) na całym świecie do 30 stycznia 2024.

Zwiastun:


Cytat Miesiąca: “Nie walczę dla chwały, walczę dla miłości.” - Fighter

Wydarzenie/Swięto MiesiącaDzień Republiki - 26 stycznia. To dzień, w którym Indie stały się suwerenną republiką w 1950 roku, po uzyskaniu niepodległości od brytyjskiego panowania w 19471. Dzień Republiki jest obchodzony z wielką paradą w Nowym Delhi, gdzie prezydent Indii podnosi narodową flagę i składa hołd siłom zbrojnym. Kulturowe i patriotyczne występy, tablice i platformy z różnych stanów i regionów również pokazują różnorodność i jedność Indii.

Plotka Miesiąca: To domniemany romans między Hrithikiem Roshanem i Deepikaą Padukone, głównymi gwiazdami hitowego filmu" Fighter". Plotki zaczęły się, gdy dwóch aktorów było widywanych razem na różnych imprezach i przyjęciach, a ich chemia na ekranie i poza nim była niezaprzeczalna. Wielu fanów i mediów spekulowało, że byli czymś więcej niż tylko współpracownikami, i zakochali się w sobie podczas kręcenia filmu. Jednak zarówno Hrithik, jak i Deepika zaprzeczyli plotkom utrzymując, że są tylko dobrymi przyjaciółmi oraz profesjonalnymi aktorami. Wyjaśnili również, że nie spotykają się z nikim innym i szanują swoje życie osobiste wraz z ich granicami.

Serial Miesiąca: "Anupamaa", Anupamaa jest to remake bengalskiego serialu Sreemo Yee. Przyciągnął uwagę wielu widzów swoją historią gospodyni domowej, która stara się zadowolić swoją rodzinę i znaleźć własną tożsamość. Serial emitowany jest na Star Plus i reżyserowany przez Rajana Shahi

Piosenka Miesiąca: 'Tum Hi Aana' z.filmu 'Marjaavaan'


Bonus: Tłumaczenie piosenki :LINK

Bangladesz Styczeń 2024Film/Zwiastun: 'Shesh Bazi'- Główna fabuła 'Shesh Bazi' dotyczy wpływu hazardu na życie ludzi. Film opowiada o Shahedzie, młodym człowieku, który uzależnia się od hazardu i traci wszystko, co ma. Następnie bierze udział w niebezpiecznej grze 'Shesh Bazi', gdzie musi postawić swoje życie przeciwko bezwzględnemu gangsterowi o imieniu Ripon. Shirin Shila gra rolę prawnika, który próbuje pomóc Shahedowi wydostać się z opresji. Film jest thrillerem kryminalnym z elementami akcji i dramatu.

Shesh Bazi, thriller kryminalny w reżyserii Mehedi Hasana i z udziałem Sadika, Shirin Shili i Rasheda Mamun Apu. Film został wydany 19 stycznia 2024 roku i otrzymał pozytywne recenzje od krytyków i widzów. Zajął również pierwsze miejsce na listach box office w Bangladeszu, zarabiając ponad 20 crore taka w pierwszym tygodniu

Zwiastun: 


Cytat Miesiąca: “প্রেম করতে শিখেছি আমি তোমার কাছে” (Nauczyłem się od ciebie kochać) - Shesh Bazi

Wydarzenie/Święto Miesiąca: Janmashtami -19 stycznia, dzień świętowania urodzin Kryszny, czyli jednego z najpopularniejszych hinduskich świąt w Bangladeszu.

Plotka Miesiąca: Kontrowersja wokół przedstawienia trójkąta miłosnego Rifat-Minni-Nayon Bond w "Poran", która wywołała debaty i protesty różnych grup.

Serial  Miesiąca: 'Killer Soup' - horror-komedia o tajemniczej zupie, która zamienia ludzi w zombie.

Zwiastun: 


Piosenka Miesiąca: 'Hoyto Tomari Jonno'


 Pakistan Styczeń 2024
Film/Zwiastun: 'Wahkri - "Wakhri", dramat społeczny o nauczycielce, która spotyka się z falą krytyki za swoje opinie w internecie. Wakhri to pakistański film w reżyserii Iram Parveen Bilal, z Faryal Mehmood w roli Noor Malik, owdowiałej nauczycielki, która staje się sensacją internetową jako Wakhri, odważna i bezkompromisowa osobowość zainspirowana zmarłą gwiazdą mediów społecznościowych Qandeel Baloch. Film ukazuje wyzwania i konsekwencje bycia kobietą w patriarchalnym społeczeństwie, które jest opętane sławą i skandalem

Zwiastun: 


Cytat Miesiąca: 'Noor" - Byłam sama, ale moje pióro dało mi tłumy. Potem rozerwało mój system. Będę walczyć z każdym, kto mnie nęka. Zignoruj mnie, zamknij się, był gwałt, synu, ukryj tę sprawę tutaj. Synu, ucz się, nie znasz sytuacji ani żadnych wiadomości. Dość tych rzeczy, uwolnij mnie od nich'- Wakhri

Wydarzenie/Święto Miesiąca: Basant Panchami lub Jashn-e-Baharan, co oznacza święto wiosny. Basant Panchami obchodzono 14 stycznia 2024 roku i oznaczało nadejście wiosny z radością oraz oddaniem. Ludzie ubierali się na żółto, w kolorze kwiatów gorczycy, i puszczali latawce w niebie jako symbol wolności i szczęścia. Święto obejmowało również pokazy bydła, wyścigi koni i wielbłądów, targi rękodzieła, kulturalne tratwy i występy sztuki ludowej. Basant Panchami był świętem życia, natury i kultury w Pakistanie.

Plotka Miesiąca: Szokująca wiadomość o drugim ślubie Shoaiba Malika z aktorką Saną Javed. Były krykiecista i gwiazda “Ruswai” wzięli ślub w prywatnej ceremonii w Dubaju i ogłosili swoje małżeństwo w mediach społecznościowych. Ta wiadomość zaskoczyła wielu fanów i celebrytów, ponieważ Shoaib Malik był wcześniej żonaty z indyjską gwiazdą tenisa Sania Mirza, z którą ma syna o imieniu Izhaan. Rodzina Sanii Mirzy wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że rozwiodła się z Shoaibem Malikiem jednostronnie, kilka godzin po tym, jak on potwierdził swoje drugie małżeństwo. Wielu ludzi wyraziło swoje wsparcie i współczucie dla Sanii Mirzy, podczas gdy inni pogratulowali Shoaibowi Malikowi i Sanie Javed ich nowej drogi. Małżeństwo Shoaiba Malika i Sany Javed wywołało wiele dyskusji oraz kontrowersji w mediach społecznościowych. Stało się jednym z najczęściej poruszanych tematów w Lollywood.

Serial  Miesiąca: 'Sang e Mah' Sang e Mah' to pakistański serial telewizyjny, który opowiada historię Hilmanda, młodego człowieka, który chce pomścić zabójstwo swojego ojca przez jego wuja Marjaana, który poślubił jego matkę Zarsangę. Serial porusza również tematy kultury plemiennej, ucisku kobiet i harmonii międzyreligijnej. Serial jest inspirowany Hamletem Williama Szekspira. Jest kontynuacją hitowego serialu Sang e Mar Mar. W rolach głównych występują Atif Aslam, Nauman Ijaz, Sania Saeed, Samiya Mumtaz i Omair Rana. Serial był emitowany na kanale Hum TV

Zwiastun: Piosenka Miesiąca: Dil AwaizBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: