piątek, 29 listopada 2019

Motyl w indyjskim kokosie

Motyl i kokosMandarynki, jabłka, pierniki, świerk, rodzynki, cynamon to tylko niektóre z zapachów świąt Bożego Narodzenia. Jednak wszystkim nam są one bardzo dobrze znane, tak samo bez problemu potrafimy wymienić rodzaje zapachów, które kojarzą się nam właśnie z tym okresem czasu. Jednak gdy zapytam: 

Z jakim zapachem kojarzy się ten blog? 


Odpowiedź już nie jest wcale taka łatwa do podania, ale oczywiście każdy może mieć i w tym punkcie swoje własne skojarzenia. Nie musicie się teraz natomiast tym zupełnie przejmować, ponieważ sama przychodzę wam z pomocą w postaci odpowiedzi na to niezwykle nurtujące wszystkich pytanie.

Ten blog oczywiście pachnie mnóstwem różnych przypraw, gdyż obraca się wokoło tematyki indyjskiej, a jak wiadomo w tamtych stronach bez przypraw ani rusz, ale również od dziś ma swój własny wyjątkowy zapach kokosowy. Zapachniało właśnie nowościami i świeżością, jak pewnie już niektórzy z was zauważyli blog doczekał się mniej lub bardziej widocznych zmian. 

To co się zmieniło? 

Między innymi ogólny wygląd bloga i jego kolorystyka, została zrobiona korekta wszystkich wpisów, jest w końcu porządne, proste, przejrzyste i czytelne menu, mamy nowe logo (zdj.powyżej ) oraz niepowtarzalny wiersz promujący bloga - Nieznany Dźwięk Bollywood

Dlatego było i jest mnie ostatnio tu trochę mniej niż zazwyczaj, ale praca cały czas wrze, nawet jeśli na jej widoczne efekty trzeba trochę poczekać to i tak dzieje się tu bardzo dużo, a ja jestem w trakcie przygotowań dla was jeszcze wielu innych rzeczy po drodze. Mam nadzieję, że zaczyna się wam tu podobać coraz bardziej i się powolutku zadomawiacie.


Kokos

Indie są trzecim krajem pod względem produkcji największej ilości kokosów na świecie. Nie powinno nas zupełnie dziwić, że Indie mają swoją własną "Kokosową krainę", czyli Kerale. 

Nazwa Kerala to po ang."The Land Of Cocount"  - w wolnym tłumaczeniu po prostu Kraina Kokosa. Obok Kerali jednymi z produkującymi licznie kokosy regionami w Indiach są także, Tamil Nadu, Karnataka, Gujarat, Goa oraz zachodni Bengal. Bardzo ciekawe jest to, że Arabowie nazywają kokos "Indian nut" - orzechem indyjskim. Kokos często jest też darowany w ofierze do świątyni i występuje oraz przydaje się w wielu obrzędach religijnych w szczególności u hinduistów. Ile kokos ma zdrowotnych właściwości oraz jaką mnogość produktów można z niego wykonać nie muszę chyba wam mówić. Dlatego to właśnie on zajął należne mu zaszczytne miejsce na blogu.


Motyl

Motyl jest symbolem metamorfozy, przemiany duchowej, piękna oraz szczęścia dla Hindusów. Teraz i również dla mnie, ponieważ zostały wprowadzone i nadal są zmiany na blogu. Tymczasem ja mam nadzieję, że te barwne motyle z loga przyniosą jemu powodzenie, a nam wszystkim radość i szczęście.

Podsumowując mam nadzieję, że spodobają się wam wprowadzone zmiany, dopieszczenie przez mnie bloga, nowe wpisy, serie, niespodzianki, które dla was przygotowałam i jesteście oraz będziecie z nich w pełni zadowoleni. Nie zapomnijcie dać mi znać jak się wam podoba nowy wygląd bloga, menu, logo, wiersz oraz podjęte współprace itd.

To jedziemy z tym kokosem! Z mojej strony życzę wam samych motyli w życiu. Dużo szczęścia oraz powodzenia w każdej dziedzinie, w którą wchodzicie z zaangażowaniem i chcecie się wykazać, a także w codziennym zwykłych szarych czynnościach. Do tego oczywiście przemiany duchowej, wewnętrznej i mentalnej, dzięki której z brzydkich larw zamienicie się w przepiękne i barwne trykające szczęściem motyle. Do usłyszenia w kolejnych wpisach i nie tylko tam. Jeśli ktoś jest tu nowy i nie wiecie gdzie mnie szukać oprócz bloga sprawdźcie zakładkę Kontakt.

Namaskar ji ! Pozdrawiam serdecznie wszystkich moich czytelników i nie to nie pora by zapadać w zimowy sen tym bardziej, że w klimacie tropikalnym  zima jest trochę inna.

Wasza Lily <3Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: