poniedziałek, 1 maja 2017

Indusi kontra Snapchat

Indusi kontra Snapchat, czyli biedny kraj kontra aplikacja dla bogaczy.


W Indiach rozpoczął się wielki bojkot aplikacji "Snapchat". Doprowadziły do tego pamiętne słowa jednego z menadżerów firmy zajmującej się tą aplikacją, w których wyraził się dosyć dobitnie : 

"Snapchat jest tylko dla bogatych ludzi i nie zamierzam wprowadzać go do biednych krajów takich jak Indie czy Hiszpania."

I chociaż słowa te padły już w 2015 roku to wyszły na światło dzienne trochę później za sprawą jednego z pracowników firmy, który jak łatwo się domyślić został zwolniony.

Cała ta sprawa bardzo poruszyła, dotknęła i zraniła mieszkańców Indii:

W związku z zaistniałą sytuacją Indusi rozpoczęli wielki bojkot snapchata, między innymi na innej popularnej aplikacji społecznej "Twitter" - z hasztagiem  #BoycottSnapchat. Udział w akcji oprócz zwykłych mieszkańców Indii wzięli także celebryci. Nawet pomimo oficjalnych przeprosin przez samego Evana Speigela i jego pokrętnych tłumaczeń, iż były to jego prywatne wiadomości, które nie powinny dostać się do opinii publicznej. Bojkot trwa po dziś dzień, a ludzie masowo zaczęli oceniać aplikację jedną gwiazdką (najgorsza z możliwych ocen) oraz oczywiście odinstalowywać snapchata.

A tutaj parę komentarzy na ten temat od samych zainteresowanych czyli co myślą na ten temat Indusi. Przedstawione na blogu komentarze są ich własnością - tłumaczone na język polski w celach informacyjnych:

"Aktualnie po całym tym bojkocie .. "Snapchat" będzie instalowany wielokrotnie częściej przez ciekawskich Indusów, którzy będą chcieli dowiedzieć się co to jest i ocenić na jedną gwiazdkę."

"Ogłoszenia matrymonialne w Indiach będą teraz wyglądać tak:
Super oferta chłopak Sharma. MBA ukończone, własny biznes i POSIADA KONTO NA SNAPCHACIE."

"Kogo obchodzi snapchat kiedy mamy dostępny: Facebook, Whatsapp, Instagram, Lays packet, ParleG packet i lauda lassan."

"TIM COOK - Indie są bardzo obiecującym rynkiem dla Apple."

"BIL GATES - Gdyby przestać zatrudniać inżynierów z Indii, to w Indiach powstałby inny Microsoft."

"WYNALAZCA SNAPCHATA - INDIE SĄ ZBYT BIEDNE NA SNAPCHAT."

A jak tam Wy używacie Snapchat? :)

Ps.Więcej komentarzy tutaj  (adn. filmik w j. ang):Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: