wtorek, 6 lipca 2021

Unikatowe Recenzje - Film Dear Zindagi

Unikatowe Recenzje Filmowe
Informacje o filmie z płyty DVD lub Internetu:

"Pozbawiona empatii młoda operatorka filmowa o świetlanej przyszłości uczy się, że swoich ambicji nie można realizować każdym kosztem."
Dear Zindagi (2016)

2 godz. 31min.


Reżyseria: Gauri Shinde

Scenariusz: Krishna Hariharan / Gauri Shinde/ Kausar Munir

Gatunek: Dramat

Produkcja: Indie

Premiera: 23 listopada 2016

Nagrody: Link

Obsada Filmu: Alia Bhatt (Kaira), Shah Rukh Khan (Dr. Jehangir "Jug" Khan), Kunal Kapoor (Rashuvendra), Ali Zafar (Rumi)

Reszta Obsady: Link


Moja Unikatowa Recenzja: 


O czym jest film?

Młoda dziewczyna Kaira (w tej roli Alia Bhatt)  rozpoczyna swoją karierę jako operatorka filmowa i chociaż zawodowo rozwija swoje skrzydła to w życiu prywatnym średnio się jej układa. Nie umie stworzyć długotrwałego związku i tkwi w rodzinnym konflikcie. Kiedy Kaira poznaje przystojnego lekarza Dr. Jagihara "Jug"  ( w tej roli Shah Ruth Khan) pod wpływem impulsu zapisuje się do niego na terapię.  Czy nieco niekonwencjonalne metody leczenia pomogą dziewczynie w końcu stanąć na nogi i zapomnieć o przeszłych traumach, a może pogorszą jeszcze bardziej jej stan?


Fabuła:

Na początku fabuła wydaje się być prosta i lekka. Jednak z czasem gdy akcja się bardziej rozwija można zauważyć, że film opowiada o czymś więcej niż zwykłym romansie, zdradach oraz kłopotach młodzieży. Fabuła filmu bardzo mi się podoba, zaczyna się niewinnie i lekko.  Następnie przechodzi do poważniejszych tematów jak terapia, leczenie, traumy z przeszłości, nierozwiązanych konfliktów po czym kończy się znów zwiewnie.


Obsada:

Obsada robi wrażenie. Zarówno aktorzy pierwszoplanowi, jak i postacie poboczne bardzo dobrze odegrali swoje role. Jeśli chodzi o Shah Rukh Khana to tu pewnie nikogo nie zaskoczę, gdyż go uwielbiam. W szczególności w tych nieco starszych filmach, a to jeden z nich, bo z 2016.r. ma w sobie to "coś" kiedy odgrywa swoje role.  Tym razem też nie było inaczej, doskonale pasował do tej roli i świetnie ją odegrał. Może ten fakt, że jego żona Gauri Khan była jedną z producentek tego filmu też nie jest bez znaczenia. Jak wiadomo kiedy żona jest zaangażowana w produkcję to trzeba dać z siebie wszystko. Nie obędzie się bez szoku, gdyż sama w nim byłam. Nie  przepadam zbytnio za odtwórczynią głównej roli Alią Bhatt i tym jak gra, ale jakoś w tym filmie wypadła całkiem nieźle. Pasowała idealnie do roli Kairy i świetnie ją zagrała ku zaskoczeniu wielu.


Muzyka i Efekty Specjalne: 

Muzyka piękna, a do tego nawet wątek z muzykiem jako jednym z chłopaków Kairy całkiem, zabawny, romantyczny i skłaniający do refleksji. Efekty specjalne to głównie tzn. Flashbacki, czyli powrót do przeszłych wydarzeń oraz produkcji filmów przez główną bohaterkę.  Bardzo dobrze to wyszło, a jak coś pominęłam to trudno. Przecież już każdy dobrze wie jak ja się znam na efektach specjalnych.


Czy  warto film obejrzeć?

Zdecydowanie moim zdaniem warto! Każdy oglądając film zwraca uwagę na coś innego. Ja tym razem obserwowałam uważniej wszystkie sceny i wątki o terapii. Te sceny z gabinetu terapeutycznego i nie tylko, ale w podobnej konwencji. Zresztą w szczególności  był to główny motyw drugiej części filmu. Podobało mi się podejście do tematu zdrowia psychicznego w tym filmie. Bardzo było dobrze ukazane naśmiewanie się z chodzenia na terapię przez innych, nawet odtwórczyni głównej roli, która później sama na terapię się udała. Podobało mi się też pewne zachowanie zasad, które obowiązują u terapeutów przedstawionych na końcu filmu. Uważam, że ten film jest jednym z lepszych jeśli chodzi o tematykę zdrowia psychicznego ukazaną w filmach Bollywood. W związku z tym jako jeden z takich mogę polecić. 

PS -  Dla wszystkich fanów Bollywood: 

Nie jest to obowiązkowa pozycja, ale jeśli szukacie w filmach indyjskich tematyki powiązanej ze zdrowiem psychicznym to wtedy obowiązkowy, bo jest to jeden z lepszych jak na razie w tym temacie.


Gdzie zobaczyć/kupić?

W tym wpisie już wszystko jest pięknie opisane, więc odsyłam was do niego - Link


Zwiastun: link


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: