piątek, 23 sierpnia 2019

Brytyjsko - Indyjska Prognoza Pogody

Brytyjska Prognoza PogodyPogoda to taki przewidywalny, nudny i oklepany temat. To podobno właśnie o niej rozmawia się wtedy, gdy już się nie ma o czym. Skoro tak jest, że to jedyna deska ratunku by uratować niezbyt klejącą się konwersację to dlaczego o pogodzie rozmawia się zarówno na oficjalnych przyjęciach jak u cioci na imieninach, a nawet w szkole, pracy, kursie czy na spacerze z mijanymi mimochodem nieznajomymi przechodniami?

Prawdą jest, że pogoda to taki wdzięczny temat na który można porozmawiać praktycznie z każdym. W końcu któż z nas nigdy nie narzekał na upały czy ulewne deszcze? Kto nie oglądał kiedykolwiek prognozy pogody, by wiedzieć jaki outfit wybrać na następny dzień? I wreszcie kto nie słyszał nigdy o tzn.brytyjskiej pogodzie?

Pogoda - to stan atmosfery w danym miejscu i czasie. A jaka jest ta szeroko komentowana brytyjska pogoda w szkocką kratkę? Po prostu bardzo nieprzewidywalna i zmienna. Tego samego dnia potrafi być upalnie, jak i zimno, grad i słońce, deszcz i ulewa oraz gradowe chmury i prażące słońce. Nie dziwi więc fakt, że często tu widujemy tęcze. Natomiast burz i białej zimy praktycznie tu nie uświadczysz. Co ciekawe Brytyjczycy bardzo chętnie rozmawiają o klimacie i pogodzie w swoim kraju. Z reguły jest to narzekanie na to, że nie wiadomo jak się ubrać stosownie do panujących danego dnia warunków atmosferycznych, gdyż tego samego dnia z minuty na minutę można doświadczyć na własnej skórze kaprysów pogodowych.

Brytyjczyków najczęściej zobaczysz ubranych w płaszcze przeciwdeszczowe i trzymających parasolki w ręku albo całkowicie na przekór w najbardziej letnich i kusych strojach cieszących się każdym nawet najmniejszym złapanym w locie promieniem słońca. A to dlatego, że każdy upalny i słoneczny dzień tutaj jest czymś w rodzaju święta narodowego, który każdy chce wykorzystać z całych sił. W takie dni place zabaw są przepełnione, w kawiarniach i pubach nagle znajdują się tarasy i miejsca siedzące na zewnątrz pomieszczeń, a ulice są pełne spacerujących ludzi. Ale te rozmowy o pogodzie czy to w Anglii czy Europie i tak nie równają się tym, które toczą się w Azji.


 Indyjska Prognoza Pogody
Jeśli nadal nie przekonuję Ciebie to, że pogoda jest bardzo ciekawym i barwnym tematem dzięki, któremu możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i jesteś pewna/y, że to straszne nudy. To na pewno zaskoczy Cię fakt, że najważniejszym i głównym tematem rozmów w Indiach jest właśnie ona - czyli pogoda w roli głównej na pierwszym planie.

W Indiach jest teraz pora deszczowa połączona z bardzo silnymi wiatrami zwana monsunem lub porą monsunową.

Monsun w Indiach w tym okresie czasu trwa od czerwca do września i często jest to również lekki letni deszcz przynoszący zwiastun ochłodzenia się. W tym deszczu bawią się zarówno dzieci, jak i dorośli coś na zasadzie deszczu w Bollywoodzkich piosenkach i produkcjach.🌨🌩

Przy niewielkich opadach deszczu lub nawet ich braku w tym okresie czasu wzrastają problemy między innymi u indyjskich rolników. Natomiast zbyt obfite opady również powodują kłopoty na przykład powodzie.☂️🌂

Nie dziwi zatem fakt, że w Indiach obecnie tematem rozmów na czasie przy indyjskiej gorącej herbatce - Chai jest pogoda. A najczęściej przez nich oglądanym programem jest oczywiście prognoza pogody.

Jak widzicie na załączonym obrazku pogoda może być całkiem wdzięcznym tematem do rozmów, a dzięki niej możemy lepiej poznać inne kraje oraz ludzi żyjących w różnego rodzaju klimacie, bo to właśnie ona wpływa każdego dnia na nasze życie oraz innych ludzi wokół. Ona może być bardzo pomocna - np. płodne żniwa, udane wakacje albo nieprzewidywalnie niebezpieczna np. burze piaskowe, powodzie, pożary, tornada itd.


Monsunem Pisane Czytelnicze Niespodzianki

Dla wszystkich czytelników bloga w tym deszczowym sezonie mam niespodziankę, którą sprawiła nam autorka popularnej serii książek "IndiaEuroStory" - Nina Nirali. W imieniu zarówno swoim jak i czytelników i fanów bloga serdecznie dziękujemy.

Niespodziankę znajdziecie w linku poniżej jest to krótkie opowiadanie na te deszczowe dni z którego dowiecie się  dużo więcej  na temat Indii.


Na sam koniec tej brytyjsko-indyjskiej prognozy pogody zapraszam na playlistę bollywoodzkich hitów kręconych w deszczu. Idealne na smutne monsunowe lub po prostu deszczowe dni, ponieważ nie wiem jak u was, ale u mnie jak zwykle leje deszcz. Jedyny ratunek to indyjska gorąca herbatka z przyprawami, piękne opowiadania pisane monsunowym piórem oraz muzyka i filmy Bollywood. Ewentualnie jakaś rozmowa o pogodzie z moim czytelnikami  i kolejny wpis na blogu. 

Pozdrawiam Wasza blogowa pogodynka - Lily <3

To jaka u was dzisiaj pogoda? :D 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: