piątek, 31 maja 2019

Unikatowe Recenzje - Oblicza Księżyca

"Oblicza Księżyca"
W tym wpisie znajdziesz:


1. Patronat Medialny - Co to jest?


2.Patronite.


3. Jak zostałam patronką książki " Oblicza Księżyca" - Niny Nirali?


4. Unikatowa Recenzja Książki


5 .Dodatki (m.in. linki do zakupu książki)


Patronat Medialny - Co to jest?


Loga wszystkich patronów medialnych "Oblicza Księżyca" (tylna okładka książki).

Patronat medialny - jest to wzajemne wspieranie się przez różnych twórców i pomaganie sobie nawzajem tym samym budując sobie dobry PR i marketing. Jest to swego rodzaju handel wymienny z korzyściami wynikającymi z niego dla obu stron. Jest to rodzaj sponsoringu, w którym udostępnia się powierzchnie reklamową w wszelkich mass mediach, prasa, telewizja, radio itd. W zamian ma się możliwość umieszczania swoich logotypów.

Postaram się to wam wyjaśnić dodatkowo na swoim przykładzie i patronacie związanym z światem książek, aby stało się dla was bardziej przejrzyste o czym tak naprawdę jest mowa. Na wstępie musicie wiedzieć, że patronat medialny często w skrócie, potocznie nazywany jest po prostu najzwyczajniej w świecie patronatem. Osoba obejmująca patronat nad danym produktem nazywana natomiast jest patronem

Jak ja zostałam patronką książki "Oblicza Księżyca" ? Za chwilę wam o tym opowiem. Najpierw wyjaśnię, że aby zostać patronem medialnym jakiejkolwiek książki należy zgłosić się z taką propozycją do danego wydawnictwa lub ewentualnie samego autora. Czasami zdarza się, że wydawnictwa same wychodzą z taką propozycją. Nie wystarczy sama propozycja trzeba jeszcze mieć co zaproponować w zamian czyli jakaś konkretną powierzchnię reklamową np. blog, fanpage.

Jakie są warunki i korzyści z patronatu?

Na tym każdy tak naprawdę zyskuje. Jeśli chodzi o autorów książek i wydawnictwa to blogger zobowiązany jest umieścić i przekazać informacje o danym produkcie w eter, czyli po prostu informuje, że taka książka jest i istnieje oraz ma swoją premierę. Natomiast wydawnictwo zobowiązane jest umieścić logo bloga na tylnej stronie okładki, czego przykład macie na zdjęciu powyżej. Blogerzy często i gęsto recenzują książki, których są patronami medialnymi, jednak jest to tylko ich dobra wola a nie obowiązek. Z racji tego, że dużo patronów ma blogi związane z książkami, czy recenzjami siłą rzeczy tak się zdarza. Patron nie musi robić recenzji, wydawać żadnych opinii na temat książki, polecać jej innym, ba co ciekawsze on nawet nie musi jej czytać! Ma tylko w obowiązku poinformować swoich odbiorców o istnieniu takiego produktu w tym przypadku książki.


Patronite

Podziękowania dla "Nieznany Dźwięk Bollywood" za patronat medialny nad książką "Oblicza Księżyca" od samej autorki Niny Nirali

Poczułam się w obowiązku tak przy okazji omawiania tematu patronatu wspomnieć wam o istniejącej internetowej platformie wspierającej różnych początkujących i nie tylko twórców, platforma nazywa się "Patronite" (z ang. patronat) oraz działa na zasadzie wyżej omawianego patronatu, ale jest to bardziej zmaterializowana jego forma. Platforma zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością, a co dokładnie oferuje? I jakie tam są zasady? To odsyłam na stronkę, ponieważ tam wszystko jest już pięknie wyjaśnione, a ja tylko postanowiłam wam o tym wspomnieć mimochodem przy okazji poruszanych tu tematów, gdyż stwierdziłam, że warto wiedzieć. Od razu uprzedzam na pojawiające się pytania, nie ja nie jestem tam zarejestrowana i na razie z tego nie korzystam, ale nie mówię nie, być może kiedyś. 
Jak ja zostałam patronką książki "Oblicza Księżyca" - Niny Nirali?


Piękny list z podziękowaniem za patronat od autorki i wydawnictwa WasPos.


To nie jest żadna tajemnica i inne czary ani niewyjaśniona historia owianą nutką tajemnicy, wiem, że was rozczaruję, ale sprawa jest bardziej prosta niż się wydaję. Zostałam patronką dzięki prowadzeniu bloga i jego fanpage-a na Facebook-u oraz poruszanej tu i tam tematyce Indii oraz Bollywood. Autorka sama zgłosiła się do mnie z taką propozycją, abym została patronem medialnym jej najnowszej powieści (za co jej serdecznie dziękuję ), a ja po prostu się na to zgodziłam i sprawy dalej potoczyły się bardzo szybko. Bardzo tutaj pomogła zbliżona tematyka bloga, jak i serii książek IndiaEuroStory, jak widać zadziałało to 
pozytywnie.


Unikatowa Recenzja Książki

"Oblicza Księżyca" - Niny Nirali to kolejna książka z całej rozbudowanej serii IndiaEuroStory.

Jest to powieść obyczajowo-społeczna z Indiami w tle i nie tylko. Opowieść ta może wywoływać w czytelniku dużo sprzecznych emocji, ale wydaje mi się, że w końcu o to chodzi. Główna bohaterka pochodzi z wysokiej klasy społecznej w Indiach, ale prestiż, sława, bogactwo wcale nie ratują jej z szponów przemocy domowej, której jak widzimy może doświadczyć każdy bez względu na pochodzenie, wiek czy status materialny. W tej ciężkiej sytuacji Ranya (główna bohaterka) napotyka oczywiście na kilka dobrych duszyczek, które starają się jej pomóc, między innymi bardzo przystojnego i inteligentnego doktora, ale czy on lub ktokolwiek jest w stanie wyrwać ją z szponów przemocy i pomóc jej przestać wreszcie być ofiarą? Czy może z drugiej strony żądza zemsty nie okaże się silniejsza i do czego to wszystko doprowadzi? 

Dowiecie się oczywiście czytając "Oblicza Księżyca".

Moim zdaniem ta książka to rewelacja i na pewno warto po nią sięgnąć, jeśli zastanawiacie się nad jakąś pozycją do przeczytania z serii IndiaEuroStory, a nigdy nie mieliście jeszcze styczności z twórczością tej autorki to serdecznie polecam "Oblicza Księżyca" na ten pierwszy raz. Gwarantuję, że będzie on niezapomniany i pełen wrażeń, bo po pierwsze fabuła jest bardzo dobra. Powieść ta nie jest o byle czym, ponieważ porusza bardzo ważne, ponadczasowe, choć strasznie trudne tematy przemocy wobec kobiet. Do tego pokazuje inne, nieraz dziwne i niezrozumiałe dla nas na pierwszy rzut oka myślenie (lub jak kto woli syndrom) ofiary i zawiera również wiele ciekawostek o Indiach. To właśnie podczas tej lektury dowiecie się czym jest święto Karva Chauth i jak się je obchodzi. 


Niewątpliwą zaletą jest to, że przyswaja się dodatkową wiedzę o Indiach nawet nie wiedząc kiedy i jak totalnie bez wysiłku. Nie chciałam, żeby znowu było tak kolorowo po bollywodzku i uparłam się, że znajdę jakiś słaby element, który będę mogła skrytykować, ale nie powiódł mi się ten niecny plan. Jedyne co może być wadą to bardzo realistyczne, szokujące, fantastycznie zresztą opisane brutalne sceny dla niektórych co wrażliwszych może to się okazać trochę za dużo i ponad siły w szczególności jeśli mają bujną wyobraźnie to nie wiem czy dadzą radę przez nie przebrnąć. Nie bez powodu książka jest tylko dla dorosłych i ma oznakowanie 18+

Młodszym użytkownikom odradzam jednak czytanie tej powieści, jeszcze przyjdzie na was czas. I widzicie znalazłam jeden wielki minus książka ta nie jest odpowiednia dla wszystkich ludzi w każdym wieku. Nastolatkowie powinni poczekać.

Polecam z całego z serca książkę "Oblicza Księżyca"- Niny Nirali  z czystym sumieniem, bo jest o czymś i ma bardzo ważne przesłanie, a do tego dużo faktów i ciekawostek, których prawdopodobnie  nie uczą w szkołach. I cytując klasyczne pytanie: 


Czy warto kupić/przeczytać?

Odpowiedź jest tylko jedna - Absolutnie tak, warto!


Dodatki (m.in. linki do zakupu książki)

Gdzie można kupić książkę "Oblicza Księżyca"- Niny Nirali?

Jako, że książka swoją premierę miała już jakiś czas temu, bo 25 lutego 2019 to pozycja ta dostępna jest już w sprzedaży praktycznie wszędzie. Można ją kupić zarówno stacjonarnie, jak i przez internet, przebywając w Polsce i za granicą. Podrzucę wam tutaj kilka linków do zakupu:

Empik
Ravelo
Ceneo

Dodatkowe linki:

Wydawnictwo WasPos
IndiaEuroStory
Indiaeurostory - Grupa dla fanów Niny Nirali


Oficjalny Zwiastun:2 komentarze:

Tutaj zostaw swoja opinie: