środa, 1 czerwca 2016

Dzień Dziecka

fot. Bal Diwas - Nepal.
Wszystkiego Najlepszego z Okazji Dnia Dziecka, zarówno tym małym jak i dużym dzieciom.
Życzę Wam abyście nigdy nie zatracili tego dziecka w sobie! ;) 

Swoje Święto Induskie dzieci będą dopiero obchodzić w tym roku 14.11.2016.r. Dokładnie dziewięć mięsiecy po Walentynkach. Oni nazywają ten dzień "Bal Diwas" lub tradycyjnie Children's Day ( ang. Dzień Dziecka).

W Indiach tego dnia jest wiele różnych festiwalów i programów organizowanych dla dzieci.  Jest też tradycja dawania przez dzieci drobnych prezentów swemu ojcu ( słodkości głównie), a przy tej okazji ojciec udziela im błogosławieństwa. Synowi bloglosawi przez dotknięcie jego glowy/czola, córce natomiast przez podanie reki. W Nepalu Dzień Dziecka jest też dniem ustawowo wolnym od obowiazkow szkolnych.

Ps - W Indiach Dzień Dziecka (Bal Diwas) obchodzi się czternastego listopada w rocznice urodzin pierwszego premiera Indii, Jawaharlala Nehru. Wybrano te datę, bo Nehru bardzo lubił dzieci. Na zdjęciach często jest właśnie z dziećmi. Mówi się, że zaczał nosić różę w butonierce, gdy kiedyś jedno dziecko mu ja tam włożyło. Dzieci nadały mu miano Chacha Nehru (wujek Nehru).

Nehru mówił o dzieciach, że są jak paczki róż w ogrodzie i powinno się o nie dbać oraz troszczyć, poniewazż są przyszłością narodu, jak i obywatelami jutra.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: