czwartek, 7 kwietnia 2016

Inspirująca muzyka z fimów Bollywood Część 2

Czyli Inspiracji ciąg dalszy...


O piosenkarzu „Akon” parę słów - Akon, właściwie Aliaune Thiam (ur. 30 kwietnia 1973 w Saint Louis w Senegalu) - senegalski piosenkarz R&B. Gdy miał siedem lat jego rodzina przeprowadziła się z Dakaru w Senegalu - gdzie się wychowywał - do USA do miejscowości Jersey City w stanie New Jersey. Jest muzułmaninem i synem jazzowego perkusisty Mora Thiama. Oficjalnie Akon ma jedną żonę (Tomeka) i trójkę dzieci (Lil’Ali, Mahommed, Jah Jah). Nieoficjalnie ma trzy żony w Senegalu i pięcioro dzieci.


Piosenkarz opowiadał, że dostał wyrok trzech lat w zawieszeniu za kradzież samochodu, co nie jest prawdą. Ubarwił swoją przeszłość, by bardziej pasować do raperów, z którymi nagrywał - Eminem, Snoop Dogg. Jedyna kara, jaką mu wymierzono to nadzór kuratora. W październiku 2007 roku wziął udział w dyskusji stacji MTV - „Black History Month”.

24 sierpnia 2007 Akon pojawił się w Polsce na Coke Live Music Festival 2007 promując płytę Convicted. Ta płyta przyniosła mu wiele wyróżnień i zdobyła wiele pochlebnych recenzji. Producentem płyty jest sam Akon.

Więcej na jego temat znajdziesz tutaj: 

Akon - Muzyka

Akon i jego piosenka z 2013 r, Belly -Dancer (Bananza) -Ma tylko za zadanie pokazać, że te orientalne klimaty były Akonowi bliskie już wcześniej. Tancerki tańczące „Belly-Dance”, czyli taniec brzucha mówią tam same za siebie.

Chammak Challo - piosenka z filmu Bollywood „Ra-One”- cóż może być bardziej bollywoodzkie niż piosenka do jednego z filmów w tym stylu.? :) 

Myślę, iż tutaj nie ma wątpliwości. Możesz nie wiedzieć, że Akon nie śpiewał tego sam. Vishal & Shekar znani Induskiej społeczności również brało w tym udział. Bardzo dobrzy muzycy stworzyli wspaniale trio nagrywając tą piosenkę.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swoja opinie: